Wpis z mikrobloga

Wydruk 3D - rekonstrukcja i analiza MES - przykłady zastosowania druku 3D | Alibre Atom3D

Kolejny przykład zastosowania druku 3D w technologii FDM. Bohaterem odcinka jest uszkodzony uchwyt wieszaka na ubrania. Uszkodzenie polegało na urwaniu jednego z ramion uchwytu wieszaka. W związku z tym, że wieszak był używany przez bardzo długi okres czasu i niemożliwe było odnalezienie analogicznego elementu zastępującego, postanowiłem wykorzystać możliwości druku 3D. W tym celu odtworzyłem zbliżony kształt uchwytu wieszaka przy pomocy programu Alibre Atom3D, następnie poddałem w ramach ciekawostki analizie MES w programie PrePoMax i dokonałem modyfikacji geometrii poprzez wprowadzenie żeber wzmacniających konstrukcję. Po zadowalających wynikach symulacji, detal został przeniesiony na stół drukarki Creality Ender 7.

Zapraszam: [[277] Wydruk 3D - rekonstrukcja i analiza MES - przykłady zastosowania druku 3D | Alibre Atom3D](https://youtu.be/5TOY1WdbcWQ)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #alibre #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d #diy
Pobierz InzynierProgramista - Wydruk 3D - rekonstrukcja i analiza MES - przykłady zastosowani...
źródło: comment_16650036743OIY932EBZpgc0llUosAQl.jpg