Wpis z mikrobloga

SPOILERY, jak ktos nie zna seriali na biezaco to moze lepiej aby nie czytal

W sumie naszlo mnie natchnienie, moze przesadzone ale 6 odcinek byl dla mnie przesadzony, #!$%@? od tragicznego technicznego wykonania cały odcinek był zbudowany na sztucznym budowaniu napięcia i nagłym zwrocie na koniec, który kojarzy mi się ze słabymi anime, ale też to coś czego nienawidzę. Typowe elementy to właśnie zmiana sytuacji w ostatniej chwili, gdzie już cała narracja idzie na coś.

I są ludzie, którzy mówią, że to jest show, dzięki temu im się nie nudzi xD no może mają słabą wyobraźnie jak nie rozpoznają tego taniego wzorca po jego nadużywaniu

Ja za to cenie wolne seriale, które budują logiką pewne zdarzenia (żeby nie było HotD też ma momenty epickiej zmiany sytuacji jak Daemon i wsparcie smoka i armii z krabem), widzimy sytuacje, wycinki scen, miedzy odcinkami, czy nawet w tym samym odcinku. I jestesmy gotowi na pewien konflikt, pewne zdarzenia ale zadziwia to w jaki dokladnie sposob sie to stanie i jakie sa konsekwencje.

Podobnych rzeczy szukam w ksiazkach, wgl najwazniejsza rzecz jaka oddziela HotD od LotRowego klocka to że jak ginie bohater to w miarę ważny i jego śmierć ma znaczenie dla całej sytuacji, a nie, że ginie jakiś wieśniak i wieśniaki krzykną, a ty w sumie widziałeś go pierwszy raz, chociażby jak ten kapitan elfów co pojawił się w 2 sekwencjach i padł i masz w niego #!$%@?.

#lotr #ringsofpower #houseofthedragon #seriale
  • Odpowiedz