Wpis z mikrobloga

znalezione w internetach ale jest w tym sporo racji, jakiś korwinista się wypowie? #korwin #krul #korwinnadzis

Czytałem dziś książkę o Korei Pólnocnej. Bardziej odpowiadała by korwinistom niż marksistom


Podstawą systemu koreanskiego jest konfucjalizm z założeniem: Ojciec Rodziny zawsze ma rację. Kim Ir Sen uznany jest za Boga. Kobiety są >wyłącznie od wykonywania rozkazów mężczyzn i z tego powodu cierpią (wskutek stresu) na zaburzenia oddechu.


Jedynymi pismami politycznymi jakie można czytać są pisma Kim Ir Sena i Jego następców. Pisma Marksa, Lenina itd, są zakazane


4 najbliższych współpracowników Kim Ir Sena nazywanych jest zaszczytnie Psami Kim Ir Sena

Kim Ir Sen uważany jest za wcielenia boga Tanguna założyciela Korei. Od 98 roku idęę Dżucze zastąpiła idea przewodniej roli wojska. Pierwsze >słowa jakie wymawiają północnokoreanskie dzieci brzmią : Dziękuję Ci Ojcze Narodu Kim Ir Senie


Zwyczajowym powiedzeniem jest "Wojsko rozwiąże ten problem"


Istnieją tam 4 kasty. Kasta 1 sza- około 1% ludności ma dostęp do wszystkiego, zna sytuację międzynarodową, może korzystać z zachodnich >towarów, internetu i komórek. Są to ludzie, którzy byli członkami Partii przed 48 rokiem i ich potomkowie


Kasta 2- Jądro Narodu- 28%- ludzie których członkowie rodzin należeli lub należą do Partii, klasa robotnicza sprzed 48 roku i jej potomkowie- >mogą przemieszczać się po kraju, studiować, zajmować stanowiska państwowe ( ale nie mogą np korzystać z zachodnich źródeł informacji)


Kasta 3 cia- może zdobyć jedynie średnie wykształcenie, nie może swobodnie poruszać się po kraju ani zmieniać miejsca pobytu, są to ludzie >neutralni politycznie, nie muszą okazywać zbytniego entuzjazmu- stanowią około 45% ludności


Kasta 4 ta- osoby niepewne politycznie, wyznawcy religii, kolaboranci i ich rodziny.Nie mogą uzyskać żadnego wykształcenia, nie posiadają żadnych praw poza prawem wykonywania rozkazów- można z nimi rozmawiać jedynie kiedy wydaje im się polecenia- mieszkają głównie na wsi


Podstawą Ideologiczną są


-Przewodnia rola Ojców w tym Ojca Narodu


-Nacjonalizm- przekonanie o tym, że Koreańczycy stanowią lepszą rasę, najniżej stoją biali i Japończycy, a Chińczycy uznani są za ludzi, ale >niepełnowartościowych


- Podstawą systemu jest posłuszeństwo Ojcom i szybka oraz okrutna kara. Nie musi być sprawiedliwa, bo to Ojcowie decydują co jest >sprawiedliwe

Od lat 70 tych zakazane jest nieprzychylne wyrażanie się o systemach monarchicznych oraz generalnie o chwalebnej historii Korei


Nauki humanistyczne tam nie istnieją, celem życia nie jest dobrobyt, ale praca i wykonywanie rozkazów 1% elity pełniącej rolę interpretatorów >Wodza

System ten jest twórczym rozwinięciem trwającej nieprzerwanie od XIII wieku monarchii absolutnej. Głównym zajęciem władców nawet nie było >prowadzenie wojen, ale tylko i wyłącznie sprawowanie kultu przodków i studiowanie historii Korei


W sumie wydaje mi się, że w Korei Płn jest tyle elementów konserwatywnych, że to raczej zwolennicy Krula czuliby się tam dobrze, jeśli tylko >zamienić "Rynek" na "Wojsko"


ps #jatotutylkozostawie
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Puste hasełko. Nie wydaje mi się, że każdy człowiek chciałby, żeby np. filmy akcji dla dorosłych wypadły z telewizji.


@ghostface: JKM też nic nie mówi nic o tym, by filmy akcji wypadły z telewizji.
  • Odpowiedz
@kunajk: ok, w takim razie filmy z gwałtami, morderstwami, katastrofami. Terminator out.

Ja chcę mieć możliwość wyboru. Ale ja jestem wolnościowcem w przeciwieństwie do Korwina.
  • Odpowiedz
@kunajk: to nie nowość, że Korwin sam sobie przeczy. Tylko jedna osoba może mieć prawo głosu, ale nie może być to kobieta. Z drugiej strony kobieta może być królową. Królowa, która nie ma prawa głosu. Typowy Korwin.
  • Odpowiedz
@ghostface: lol, bądź poważny. Uczepiłeś się tego prostego zdania jak ostatniej deski ratunku.

Na pytanie dziennikarza, czy chce odebrać prawo wyborcze kobietom, on jako monarchista, odpowiada, że nie tylko kobietom. Coś w tym skomplikowanego co przerasta Twoje możliwości intelektualne?
  • Odpowiedz
@kunajk:

Coś w tym skomplikowanego co przerasta Twoje możliwości intelektualne?


Dla mnie to nie jest skomplikowane, po prostu ty masz problem z myśleniem, zupełnie jak Korwin.
  • Odpowiedz
@ghostface: Chciałbym mieć taki problem z myśleniem jak Korwin. A tak zupełnie na serio, to naprawdę masz spory problem z umiejętnością czytania ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
JKM uważa, że kobiety są tak samo wolne jak mężczyźni.


@kunajk:

W efekcie mężczyźni nie czują się właścicielami swoich żon i dzieci, nie czują się za nich odpowiedzialni – w wyniku czego rodziny się rozpadają. Dochodzi do tego, że mężczyźni lepiej obchodzą się ze swoim psem niż z żoną! Bo jest jego właścicielem. Ludzie przywiązują się do swojej własności…


http://nczas.com/wazne/korwin-mikke-jak-socjalizm-zrujnowal-mezczyzn/
  • Odpowiedz
@Zaratusztra: :) Tylko na tyle Cię stać? Mężczyźni mogą się czuć, albo nie czuć samochodami, co nie znaczy, że nimi są. JKM nigdy nie napisał, że kobiety mają być własnością jak rzecz. Czuć - słowo klucz.
  • Odpowiedz