Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, zapraszam na ostatnie w tym sezonie #rozdajo papryczek Jalapeno
Zapraszam też do polubienia mojej strony o poświęconej uprawie
Facebook
Do wygrania 3kg świeżych Jalapeno i 100g Caroliny Reaper
Gdyby ktoś chcial kupic, zapraszam na allegro
Jalapeno 10kg
Jalapeno 1kg
Mix Carolina Reaper

Losowanie w sobotę wieczorem

#gotujzwykopem #chilihead
Rembrant - Cześć Mirki, zapraszam na ostatnie w tym sezonie #rozdajo papryczek Jalape...

źródło: comment_1664975345CSDqCXqO9hPIGtQmYeRvDU.jpg

Pobierz
  • 54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pan_Z: jeszcze nie odpalalam, ale nie pasteryzowalam - kiedyś robiłam chilli bez pasteryzacji i chrupkosc była. Jeszcze zalewałam parę słoików gorącym olejem, tu nie wiem co będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rembrant: może i tak, ale myślisz, że olej się nasyci smakiem i będzie pikantny? Taki wynalazek robiłam z czosnkiem, to sam czosnek był obrzydliwy, ale olej pyszny
@banjo: może nie ciepłym, i nie olejem tylko oliwą za lałem papryczki chili przywiezione z Włoch i oliwą przeszła ostrością bardzo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) używam do domowej pizzy zamiast ketchupu maczam nóż w oliwie i okraszane pizzę ( ʖ̯)
@Pan_Z: ja zamiast pasteryzowane zalewam gorąca zalewą ocet cukier sól i odwracam do góry dnem, jak ostygną to do
@Gregory1986: Dzięki za info, mam jeszcze kilka papryk na swoich krzakach, powinno mi wystarczyć na 2 słoiczki. Powiedz mi jeszcze Mireczku jaki stosunek octu do wody używasz
@Gregory1986: Moja i kilku już osób, za którą stoję z przekonaniem…

Piklowane Jalapeno
Składniki na ok. 4-5 słoiczków 450 ml

Składniki:
* Jalapeno – 1 kg
* Czosnek – 1 główka
* Ocet spirytusowy – 0,4 l
* Woda – 0,8 l
* Cukier – 200 g
* Sól – 150 g

Przygotowanie:
1. W garnku umieścić wodę, cukier oraz sól. Zagotować. Dodać ocet i ponownie zagotować.
2. Jalapeno oraz czosnek