Wpis z mikrobloga

Puściłem sobie wczoraj 6 odcinek 1 sezonu Pierścieni Władzy i wytłumaczcie mi (aha, będą spojlery):
Czy ja właśnie obejrzałem, że ta słynna wielka Armia Numenoru w postaci 3 okrętów (gdzie jak zrozumiałem jeden zabiera około 100 żołnierzy) przepłynęła Wielkie Morze do Śródziemia pod kierownictwem samej Królowej Regentki po to by domyślnie ruszyć z odsieczą ludziom i wspomóc ich w walce ze złem a wyszło że przypłynęli uratować jakąś wioskę wieśniaków przed zgrają kilkudziesięciu debilnych orków?
Gdzie sama "armia" pojawia się na miejscu nagle, z dupy pod samą wioską (jeszcze 10 minut wcześniej siedzieli na statkach) kompletnie nie wiadomo skąd i jak się tam znaleźli, skąd wiedzieli gdzie mają jechać i że akurat tam orki plądrują tę osadę? Przecież Śródziemie jest olbrzymie, znajduje się tam wiele wiosek, miast, krain a oni dobili gdzieś do brzegu (do jakiejś znanej przystani, zatoki, miasta portowego? Nikt ich nie witał, cały plan na podróż i jej cel to "widzenie" #!$%@?ętej elfki? Nic nie wiemy) i wpadli akurat do jakieś zapomnianej przez bogów wiochy wyrżnąć kilkudziesięciu orków?, tak to mogła napatoczyć się przypadkowo grupka bandytów z pobliskich lasów a nie Armia Numenoru przypływając zza Wielkiego Morza (no dobra, wiem, że nie zza a z wyspy ale mimo wszystko).
Chciałbym zakładać, że to był tylko przedsmak czegoś co zobaczymy jeszcze w tym sezonie ale nie łudzę się, czuję, że to co zobaczyliśmy to większość bohaterów, postaci i krain tego sezonu. Przecież w Śródziemiu też panują jacyś władcy chyba nie? Dlaczego Królowa z innego Królestwa wpada na inny kontynent i robi sobie szarże po nieswoich terenach?
Gdzie jest jakaś logika? Spójność, jakiś szkic porządku świata, poszczególnych krain, hierarchii władzy, władców?

Sama "bitwa" a właściwie szarsza trwała dobre 30 sekund a po wszystkim Królowa ze znachorką popijają lokalny bimber nieznanego pochodzenia przy studni pod tawerną i świętują zwycięstwo?

Dziury w czasie i przestrzeni w tym serialu są nie do zaakceptowania, a powyższa historia jest jeszcze głupsza niż ta że Galadiera (nomen omen, chyba najbardziej #!$%@?ąca postać w tym serialu, gdzie jej do Mądrej Pani Światła z Lothorien z Lotra - ok, rozumiem, że dopiero się nią stanie za parę tysięcy lat, mając we władaniu jeden z Trzech Pierścieni ale i tak kpina z tej "guwniary z mieczykiem") chciała przepłynąć wpław Wielkie Morze wyskakując ze statku (ten "statek" to też historia na osobną wypowiedź) przed finałem podróży.

W ogóle to jest jakiś nieśmieszny żart, jednym z największych atutów uniwersum wymyślonego przez Tolkiena jest olbrzymi, zróżnicowany, piękny, rozległy świat zamieszkały przez przeróżne fantastyczne istoty a po ponad 6 godzinach serialu, miejscówki jakie poznajemy w Śródziemiu to: "Dwór" elfów, Khazad-Dum krasnoludów, wędrujących tych hartfótów czy innych hatifnatów (zawsze zapominam ich nazwę) a z ludzi tylko wspomnianą wcześniej wioskę wieśniaków i pilnujących ich elfów w mini twierdzy (nie wiem jak inaczej nazwać tę wieżę, kawałek muru i mini dziedziniec).
Gdzie jest do cholery ten cały świat? Gdzie rozmach jaki zapowiadali twórcy? Zostało 2 odcinki 1 sezonu i ja tu widzę pod względem budowy świata, fabuły, tej zapowiadanej "epickości" totalna kichę.

Naprawdę mimo pierwszych złych ocen i opinii, nie zniechęciłem się i zacząłem to oglądać z nadzieją, że będzie coraz lepiej ale absurd goni absurd, a przy niektórych momentach to wszystkie członki opadają.
Można pisać tak w nieskończoność ale nie chce mi się.

#pierscieniewladzy #tolkien #ringsofpower #seriale #amazon
  • 11
  • Odpowiedz
Gdzie sama "armia" pojawia się na miejscu nagle, z dupy pod samą wioską (jeszcze 10 minut wcześniej siedzieli na statkach) kompletnie nie wiadomo skąd i jak się tam znaleźli, skąd wiedzieli gdzie mają jechać i że akurat tam orki plądrują tę osadę?


@parys88: owszem, jeszcze dodam jeden absurd, że oni tam dotarli na koniach w pełnym galopie, gdzie koń w pełnym galopie ile może przebiec zanim go zajedziesz, z 1km?
  • Odpowiedz
Albo to, że odebrali złemu elfowi pakunek i nawet nie sprawdzili co tam jest, tylko "spoko, mamy opakowanie, waży ten kilogram czy ileś, więc to na pewno musi być to, misja zakończona sukcesem, czas się #!$%@?ć"
  • Odpowiedz
Dziury w czasie i przestrzeni w tym serialu są nie do zaakceptowania,


@parys88: Należy również wspomnieć o tym, jak orki grzecznie czekały przed drzwiami tawerny, aż w środku "naprawią" wykrwawiającą się laskę. Oczywiście działo się to w nocy, ale ta "twierdza" musiała być potężnie umocniona, skoro odsiecz dotarła w pełnym słońcu i wybiła wrogów. Ogólnie tragedia.
  • Odpowiedz
@parys88: To jest jeszcze głupsze gdy się pomyśli o tym, że opuścili tę wioską w strachu przed orkami i udali się do "twierdzy" w której zamiast się bronić, to ją opuścili i wrócili do wioski bronić się w tawernie.

Rycerze na koniach nie mieliby tak oszałamiającego wjazdu na potężną "twierdzę" jak do wioski i trzeba było klecić gówno historię aby to jakoś uzasadnić.
  • Odpowiedz
Gdzie jest jakaś logika? Spójność, jakiś szkic porządku świata, poszczególnych krain, hierarchii władzy, władców?


@parys88: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ¯\_(ツ)_/¯ Z każdym kolejnym odcinkiem to wygląda jak poradnik "jak nie budować świata przedstawionego w realiach fantasy", tylko brakuje sensownego komentarza lecącego w tle.
  • Odpowiedz
Czy ja właśnie obejrzałem, że ta słynna wielka Armia Numenoru w postaci 3 okrętów (gdzie jak zrozumiałem jeden zabiera około 100 żołnierzy) przepłynęła Wielkie Morze do Śródziemia pod kierownictwem samej Królowej Regentki po to by domyślnie ruszyć z odsieczą ludziom i wspomóc ich w walce ze złem a wyszło że przypłynęli uratować jakąś wioskę wieśniaków przed zgrają kilkudziesięciu debilnych orków?


@parys88: A czego pan oczekiwał wielkiej bitwy w serialu za 500
  • Odpowiedz
@parys88: Ja naprawdę nie wiem jak ktoś może mówić że to jest dobry serial. Wszystko o czym wspomniałeś powoduje że tego nie da się traktować serio. Jest tyle elementów które się nijak nie spinają albo same sobie przeczą.

Najzabawniejsze, że to wielkie zło o którym tak płakała cały czas Galadriela, zostało pokonane jedną małą potyczką bez strat własnych xD Przecież jakbym był tą królową to bym się chyba trochę zdenerwował, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ExpediteLikeRossi: dokładnie, po prostu nie do wiary że takie uniwersum można było tak sknocić, tyle możliwości, tyle materiału źródłowego, przypomnijmy sobie ile świata i postaci poznaliśmy przez 2 części Lotra (mniej więcej tyle samo czasu co te 6 odcinków) a ile widzimy tutaj. Nic. Dosłownie ledwo kilka biednych lokacji, poza tym pusty świat a nawet tego świata nie widać. Szkoda słów. Wygląda to jak jakiś teatr telewizji a nie wysoko budżetowa
  • Odpowiedz