Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka myśl - może byście chcieli, abym wrzucał co jakiś czas jakieś stare screeny z Tibii i dodawał do nich opisy, np. co to jest, jak to kiedyś wyglądało, czy coś działało - jako takie ciekawostki z dawnych czasów - może jakiś tag np. #ciekawostkitibia ?
Od siebie dodam, że jak kiedyś grałem to byłem mocno zaangażowanym graczem w kwestiach Tibiskich mitów, historii miejsc itp, dużo czytałem na te tematy i myślę, że można by było kogoś zainteresować czymś więcej niż wbijaniem kolejnych cyferek przy napisie "Level"
Na obrazku widzimy jedną z pierwszych wersji gry Tibia - ekran logowania, napisanej przez niemieckich studentów. Gra wymagała minimum Windowsa 3.11.
#tibia
Pobierz FoxX21 - Naszła mnie taka myśl - może byście chcieli, abym wrzucał co jakiś czas jaki...
źródło: comment_1664965703i7vyZuxkd1BK8KKKL1iLzO.jpg
  • 31
@krzynier: @sziszapangma: tak wiem i korzystam trochę z tych zdjęć, bo po prostu są w jednym miejscu, a same opisy czy coś takiego - tego tam nie ma, to jest często porozrzucane po różnych wywiadach, forach i archiwach. Poza tym wiem, że są tam np. opisy całego spike sworda na rooku, ale tego jest tam ponad 70 stron - tak przeczytałem całość i myślę, że fajnie część potłumaczyć i skompresować
tyle ile człowiek stracił godzin na zagadki tibijskie. szkoda że po tylu latach gry nic się nie wyjaśniło w tych kwestiach


@Machas: bo to niestety zwykle wydmuszki do ktorych gracze dorobili milion historii, a szkoda
język tych jednookich zielonych i biblioteka pod czymś tam mnie interesuje, swojego czasu z ziomkiem srogo chcieliśmy to rozpracować i czy ktoś to rozpracował? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@imargam_2137:

Swiezo po studiach robilismy analize tego z wykorzystaniem szczatkowej wiedzy z kryptografii i jedyne sensowne wnioski jakie z tego wyszly to ze albo te ksiazki nie zawieraja zadnej tresci, albo rozszyfrowanie jest mozliwe tylko za pomoca konkretnej ksiazki