Wpis z mikrobloga

#wolskiowojnie #ukraina #wojna #wojsko #wolski

Kolejna aktualizacja. Wygląda na to że obrona Rosjan się posypała po całości na północy i to co widać to "odwrót" który zakończy się na przedmieściach Kachowki. W pasie natarcia działa 7 brygad ukraińskich a zatem więcej niż w kontrofensywie w Charkowskim dwa tygodnie temu. Rosjanie w nocy stracili Miłowe i Czerwony Jar, jak Worożensoje nie wiem ale nie obstawiałbym większego oporu Rosjan tam. Sytuacja jest tak rozwojowa że ta mapka po południu raczej nie będzie aktualna.
Pobierz
źródło: comment_1664954747cmdCrebs3joJZDvnSgMTRg.jpg
  • 68
@Hirch: myślę że jednak bardzo nikłe, chyba że RUS zadecydują o wycofaniu się za rzekę. Mnie martwi bardziej fakt że dla RUS zrobienie z Chersonia miasta bronionego do upadłego kosztem strat to w sumie mała cena za związanie kilku UA brygad teraz...


@wolskiowojnie: Zawsze mozna otoczyć i walić artylerią z ammo precyzyjnym po bazach i składach logistycznych, nawet z żarciem.
@reett: mapka jest moja, tj na agsoft ale sam ją prowadzę od pierwszego tygodnia wojny. A ilość brygad będzie się różnić bo na tym polega grzebanie w śmieciach zwane osintem - ktoś będzie widzeić 128 BPGór, ja zaś wiem że z niej działa tylko jeden batalion, ja zamieszczam 1 SBPanc ale może być tak że z jej składu wydzielono 2 bataliony itp.
Zatem duży dystans, bo każda ale to każda tego
W skrócie to hehehehehhe - wspaniały system mobilizacji w rosji problem przerzucił z poziomu PDOS (dawne okręgi wojkowe) na...armie. Na zasadzie: my nie ogarniamy to niech się frontowi martwią.


@wolskiowojnie: jeśli to tylko doprowadza do degradacji wartości bojowej armii rosyjskiej, to są to doskonałe wieści dla Ukraińców. Mam też osobiście nadzieję, że wrócą do taktyki z XVIII wieku, najlepiej z jaskrawo ubranymi oficerami.