Wpis z mikrobloga

@yolow71: najgorsze u mnie w grze w eu4 jest to że mi się szybko nudzą dane państwa, z reguły gram do 1650 bo później mi się nie chce xD ostatni zacząłem grać Lubeką i stworzyłem nią Wielką Brytanię po czym wyszedłem do menu żeby zagrać czymś innym xD nie zmienia to faktu że uwielbiam tę grę i polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
civ6 nie ma porównania do eu4 pod żadnym względem nie są do siebie podobne. Jedyne co je łączy to kategoria ,,strategie" chociaż ja bym civki nie nazwał strategią tam występuje zawsze tylko jedna taktyka- kuli śnieżnej: podbij sąsiada jak najszybciej, miejjak najwięcej miast, stakuj technologię, prześcignij wszystkich pod każdym względem, wygraj.
nawet nie ma tam miejsca na zabawę.
a w eu4 po pierwsze robisz co chcesz a po drugie tutaj jest prawdziwa
@yolow71: Ta gra jest trudna tylko jeśli zaczynasz w trudnej pozycji typu bizancjum gdzie jedna zla wojna może cie zniszczyć.

Poza tymi przypadkami to nie da sie jej przegrać, jeśli twoim celem jest tylko dociagniecie od daty A do daty B bez żadnych innych bezwzględnych założeń. Nawet jak dostaniesz w dupe to i tak sie odbudujesz. Praktycznie każda przegrana wojne można przegrać chociaż na swoich warunkach. Gdy już nabierzesz rozpędu to