Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci u mnie w robocie przeciwnicy socjali narzekają że wakacje kredytowe to za mało i dlaczego ludzie z kredytami mają płacić za inflacje , najwyraźniej 500+ to zło ale półdarmowy kredyt to prawo człowieka ( ͡º ͜ʖ͡º) po za tym oczywiście wszystkie 500+ czy dodatki węglowe zgarniają mimo że są przeciwko ale jak dajom to biere ( ͡º ͜ʖ͡º) bym się nie zdziwił gdyby po cichaczu głosowali na PiS #januszex #kolchoz
  • 36
@Forak: ja musiałem szukać nowej pracy bo powiedziałem że mam kredyt to zaczęli mnie wyzywać od kredyciarzy i obwiniać za inflację w Polsce. Mało nie doszło do rękoczynów i pewnie by do nich doszło gdyby akurat nie było owocowego czwartku w biurze i nie miałem pod ręką kokosów którymi mogłem się bronić rzucając nimi w oprawców. Jak uciekałem do samochodu to zobaczyłem jak współpracownicy przebijają mi opony i krzyczą do siebie
Uświadom ich, że to główna przyczyna inflacji - ponad 50% podaży pieniądza liczonej agregatem M1 (najbardziej płynna kategoria - płacimy na codzień) to zadłużenie gospodarstw domowych.


@LaurenceFass: eheee, taaa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obecnie, przeciętnie na jedną osobę dorosłą w Polsce przypada 22 tys. zł kredytu. Jednakże na tle Europy wciąż stosunek zadłużenia do naszych dochodów jest niewielki i wynosi 61%. Podobnie niski poziom zadłużenia gospodarstw domowych
Ogau - > Uświadom ich, że to główna przyczyna inflacji - ponad 50% podaży pieniądza l...

źródło: comment_1664956522QGsHsckBd4xDUYKt7ucwsQ.jpg

Pobierz
@Forak: czyli ludzie z twojej roboty wzięli kredyty na napompowane mieszkania od deweloperów, a teraz biorą dopłaty do węgla, bo mają w tych nowych mieszkaniach piece węglowe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jeden jakąś starą chatę do remontu kupił ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po co powielać te bzdury, że główną przyczyną inflacji są kredyciarze, kiedy na zachodzie inflacja jest mniejsza, a kredytów jest więcej xD


@Ogau:
Pomieszałeś, nie rozumiesz - te relacje w przypadku inflacji mają wtórne znaczenie, na zachodzie są wysokie bo tam zadłużanie społeczeństwa trwa znacznie dłużej. Oczywiście im mniejsze zadłużenie tym gospodarka zdrowsza, ale nie o to tutaj chodzi.

Liczy się bazowa wartość aktualnej podaży pieniądza. W Polsce w ponad 50%
@LaurenceFass panie ekspercie a co powiesz na to że nadwyżka na kredytach w czasach zerowych stóp to około 20-30mld w przeciągu roku a same tarcze antycovidowe wpompowały w rynek ponad 300mld. Najlepiej winić kredyciarzy z których robi się kozłów ofiarnych a prawdziwy problem znajduje się w innym miejscu.