Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki, mam ogromną prośbę o pomoc. Rodzina mojego dobrego przyjaciela to uchodźcy wojenni, którzy 30 lat temu przyjechali do Polski. Przez pewien czas mieszkali tu nielegalnie. Potem jego ojciec zajmował się jakimiś pracami na zlecenie, na umowie o pracę zatrudniony był tylko przez moment, a matka zajmowała się głównie domem. Teraz obydwoje są już na emeryturze: ojciec dostaje 60zł, a matka z 1100 (za wychowanie czwórki dzieci), żyją głównie z pomocy finansowej swoich dzieci.

Czy w takiej sytuacji jest możliwość otrzymania jakiejś zapomogi w ich przypadku? Podwyższenia ojcu emerytury do minimalnej albo dostania jakiegoś zasiłku z MOPS? Nawet kilkaset zł zrobiłoby dużą różnicę. Dodam tylko, że obecnie wszyscy już mają polskie obywatelstwo.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

#prawo #zus #emerytura #renta #pytaniedoeksperta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633c3a254d0535180a70af81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
TroskliwyDegenerat: Czyli przez 30 lat ktoś omijał system nie płacąc składek i pobierając więcej kasy. W tym czasie rzesza osób które były zmuszone przez system aby dzielić się wypłata z ZUSem była co miesiąc pozbawiana części przychodów. Teraz te owieczki mają się zrzucić na osobę której nie chciało się płacić. Czy dobrze Cię zrozumiałem?
---

Zaakceptował: karmelkowa
x: Czyli przez 30 lat ktoś omijał system nie płacąc składek i pobierając więcej kasy. W tym czasie rzesza osób które były zmuszone przez system aby dzielić się wypłata z ZUSem była co miesiąc pozbawiana części przychodów. Teraz te owieczki mają się zrzucić na osobę której nie chciało się płacić. Czy dobrze Cię zrozumiałem?
---

Zaakceptował: karmelkowa