Wpis z mikrobloga

Mireczki polecicie jakiś przepis na ciasto, które będzie musiało postać z 24h? Do tej pory zawsze robiłem pizze z kalkulatora
https://www.stadlermade.com/pizza-calculator/ gdzie oczywiście maką, woda, sól i odrobina świeżych drożdzy i tam powiedzmy 8 h i gotowe wszystko. Pizza będzie jutro na kolację więc mam okazję zrobić dzień wcześniej. Może dodatkowo jakieś protipy? Używam zwykłego piekarnika z kamieniem, sos pomidorowy to passata mutti + czosnek + troszkę cukru + bazylia i oregano. Jakieś porady, którą mozarelle kupić z tych naszych dostępnych w biedrach czy lidlach? Bo zazwyczaj kupuję najzwyklejszą. Chcę trochę poprawić jakość swojej pizzy, a jak czasem widzę te piękne pizze na tagu to wiem, że tutaj jest kilku pasjonatów.
#pizza
  • 7
@Maver87: nie słuchaj tego tłumoka z tym linkiem do youtuba, wkleja to wszędzie gdzie popadnie, a te rady są #!$%@? warte.

Powiedz mi proszę jaką masz mąkę, bo od tego zależy czy damy radę pociągnąć 24h w temp otoczenia, czy potrzebna będzie lodówka.
@Maldonado: kupiłem z 5kg mąki zero w Makro jakiś czas temu, przesypałem do ogromnego słoika i już opakowania nie mam, ale nie była to mąką marko jako marki tylko jakaś włoska z tego co pamiętam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maver87: ja swoją pierwszą pizzę też robiłem wzorując się na tym filmiku co podał @wycz
A @Maldonado bierz przez palce.. bo nawet jak zrobisz super smaczna dla Ciebie pizzę to i tak się okaże że zrobiłeś coś źle, albo dodałeś zły składnik i Twoja pizza jest bee