Wpis z mikrobloga

Ogrzewam dom #pompaciepla, wszędzie podłogówka. Mam też #klimatyzacja w części dziennej (salon + jadalnia + kuchnia). I tak się zastanawiam czy miałoby sens w okresie przejściowym dogrzewać tą cześć dzienna klimą? W sensie skręcić przepływy na podłogówce na minimalne i nadrabiać klimą.
Dlaczego zacząłem się w ogóle zastnawiać nad tą opcją? Klima się u mnie strasznie nudzi, chodziła maksymalnie kilkanaście dni tylko podczas największych upałów. Więc może odciążyłbym trochę PC kosztem klimy, licząc na to że PC pożyje trochę dłużej w takim przypadku.

Obawy, które mam:
* ciężej będzie dobrze wysterować temperaturę. Do tej pory mam jeden termostat na całość domu postawiony w jadalni. Jeśłi zacznę dogrzewać klimą to termostat pewnie przeniósłbym do części "pokojowej" a w salonie sterował termostatem z klimy.
* wysuszanie powietrza przez klimę. Będzie to problem?
* z finansowego punktu widzenia nic nie zyskam, mam #fotowoltaika która tak czy siak pokrywa zapotrzebowanie.
* w salonie będzie zmina podłoga

#budujzwykopem
  • 7
@wujo17: wybierz to urządzenie do grzania które ma wyższą sprawność tego grzania. Porównaj COP klimy i PC dla +10 i 0 stopni i będziesz wiedział co się bardziej opłaca.