Wpis z mikrobloga

Elo, miałem wypadek i mój Mi9t miał konkretne spotkanie ekran-głaz. Nie działa ekran (bo w sumie przestał istnieć) i nie działa dotyk. Reszta jest sprawna, można do mnie zadzwonic, rano dzwonił budzik XD Pytanie jest takie- czy można odzyskać jakoś zdjęcia? Po podłączeniu do kompa nie mam możliwości zmienić akcji z ładowania na transfer plików, debugowanie usb jest niestety wyłączone.
Oprócz tego, czy jest możliwość zrobienia jakoś twardego resetu i wymazania danych?
#xiaomi #recovery #android #gsm #odzyskiwanie #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
@zibi_smalls: jakies konto chmura google/xiaomi?
Najlatwiej by bylo foty odzyskac i wymazac telefon.

Wymazac mozesz przez recovery, tam sie tylko fizycznymi przyciskami dziala. Znajdziesz na yt.

Co do danych, kup i wymien ekran, albo zlec to serwisowi gsm, tylko robocizna tez kosztuje.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Synchronizacji z chmurami brak :/
Dzięki wielkie Mirku za info o recovery, poszukam.

Telefon jest warty mniej niż 500 pln, naprawa w serwisie jest raczej nieopłacalna, no i aż tak strasznie mi na tych fotach nie zależy.
Jakby była możliwość samemu odzyskać to spoko, ale widzę że bez debugowania usb nic nie da się zrobić?
  • Odpowiedz
@zibi_smalls: nie pomoge, bo nie kombinowalem nigdy w ten sposob.

Znalazlem tylko info o podpieciu pod telefon usb/hdmi huba. Hdmi do tv a do wolnego portu usb mysz. Nie wiem tylko czy transfer ekranu na tv bedzie od strzalu.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Trudno, dzięki i tak za pomoc.
Co do hdmi, to Mi9t niestety nie obsługuje domyślnie transferu obrazu z usb, więc odpada. Podobno można to zrobić, ale trzeba zainstalować aplikacje w telefonie XD
  • Odpowiedz