Wpis z mikrobloga

Mireczki, jako, że prawdopodobnie niedługo przechodzę na #b2b (programista here) mam w związku z tym kilka pytań. Mam już wybrany sposób opodatkowania (ogólny, łapie się na pierwszy próg. Z małym, ale jednak zapasem). No i teraz mam rozkminę odnośnie np. konta w banku. Na fakturze będę miał x zł netto. Nie przewiduję żadnych faktur SP itd. Czy warto otwierać konto firmowe? Czy może jednak wystarczy osobiste? A jeżeli osobiste to jednak oddzielne tylko pod działalność czy takie, którego używam na codzień? Tutaj dodatkowo mam taki haczyk, że potrzebuję mieć na jedno z aktualnych kont wpływ wynagrodzenia. Rozumiem, że jakbym np. miał konto firmowe/osobiste tylko do jdg to wtedy wysyłam sobie przelew z tytułem wynagrodzenie i gra?
  • 7
Rozumiem, że jakbym np. miał konto firmowe/osobiste tylko do jdg to wtedy wysyłam sobie przelew z tytułem wynagrodzenie i gra?


@TeflonDon: W te i nazad, możesz wysyłać sobie przelewy. To Twoje konto, kasa też Twoja.

Pamiętaj zgłosić konto na białą listę, bo inaczej będą kręcić nosem.
Jeżeli kontrahent jednak uprze się na SP, to będziesz musiał założyć firmowe.

Sensu nie na upartego otwierać firmowego konta.
@zibizz1: ten link z infaktu jest na samą aplikację, czy całe biuro rachunkowe? No bo ja jakoś nie wyobrażam sobie samemu tego ogarniać, tylko wolałym zlecić komuś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@becvvv: i na to i na to. W ciągu 2 dni powinien zadzwonić potencjalny księgowy i po takiej rozmowie decydujesz się czy chcesz tego księgowego, możesz tez w wyszukiwarce w aplikacji sobie poszukać innego. Rejestracja z klinka daje 10% zniżki na pierwszą płatność.