Wpis z mikrobloga

@Zgrywajac_twardziela: oni wspierają uczniów. To jest oferta dla ucznia który może przepracować 80 godzin miesięcznie. Serio to jest staż jak nic. Pewnie OP dużo by się tam nauczył, a dziecinada wg ciebie to poproszenie o świadectwo ukończenia liceum? Nie wiem czy szukałeś pracy it w stanach ze takich rzeczy nie trzeba. Jak ty przechodzisz w it background scanning?
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: XD typie ty chyba jesteś właścielem tej firmy. Co mają wyniki matur z sprzed kilku lat, gdzie nie wiedziałem nawet na jakie studia pójdę, do aktualnej sytuacji. Jakby chcieli potwierdzenia że maturę zdałem to i tak lepiej jakby prosili o papiery z uczelni bo potwierdziłyby dwie rzeczy za jednym zamachem. A owszem szału na maturze nie było, gdyż nie uczyłem sie zbytnio na nią ale wyników sie nie wstydzę 86-90%
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz:
Zgodnie z art. 22 (1) §5 Kodeksu pracy pracodawca ma prawo żądać udokumentowania danych osobowych kandydatów bądź pracowników do pracy w zakresie niezbędnym do ich potwierdzenia. Żądanie może polegać na przedstawieniu świadectw pracy, czy dokumentów potwierdzających kwalifikacje czy wykształcenie

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/weryfikowanie-wyksztalcenia-pracownikow-nie-jest-takie-proste,456933.html
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz: jasne. Ze masz możesz wyrazić opinie. Tylko ze ty nie piszesz opinii. Ty Szydzisz i wyśmiewasz nazywając firmę januszexem bo postępuje zgodnie z prawem.

Ja nie dyskutuje z tobą czy buraczki są smaczne, Ty podważasz to ze ktoś cię prosi o dokumenty o które ma prawo cię poprosić.
  • Odpowiedz
Większość poważnych firm notowanych na giełdach i zarabiających mnóstwo pieniędzy potrzebuje nawet zaświadczenia o niekaralności.


@zenon_z_chorzowa1: To nie są poważne firmy, coś Ci się pomyliło, wymaganie zaświadczenia o niekaralności jest nielegalne jeśli nie jest to wymóg wprost wynikający z przepisów prawa.
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: Zaświadczenie o niekaralności to nic nadzwyczajnego, ale numery telefonów do szkół które się skończyło lata temu, świadectwa maturalne? WTF? Po co takie dane jakiejkolwiek firmie? Co to niby mówi o kandydacie, i do czego jest potrzebne? Papier na ukończenie studiów spoko, o ile były związane jakkolwiek z danym stanowiskiem pracy, ale wyniki matury czy świadectwo z ogólniaka? XD Bez wątpienia jest to bezcenne źródło wiedzy o dorosłym pracowniku który te
  • Odpowiedz