Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #gotowanie

Hej gotujące Mirki, przychodzę do Was po poradę.
Jak wielu w tych czasach, muszę uszczuplić miesięczne wydatki. Jednym z nich są obiady abonamentowe. Kosztują 15zł za porcję. Bierzemy 2 czyli 30 zł za obiad dla dwóch osób. Miesięcznie bez niedziel wychodzi 780zł. Porcje są niewielkie. Czy to dobra cena, czy lepiej przejść na samodzielne gotowanie? Kiedyś gotowałam samodzielnie ale były to spontaniczne obiady, codziennie co innego więc były czasochłonne i nieekonomiczne. Teraz myślę by zabrać się za planowanie tygodniowych obiadów. Widziałam że jest sporo blogów z poradami, jak się za to zabrać. Mam też wolnowar. Co myślicie? Czy osoba, która kilka lat nie gotowała obiadów i ma mało czasu może do tego wrócić, czy lepiej zostać przy abonamencie 15zl dziennie x2?
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@allegramente: jak lubicie jednogarnkowe, to przecież jeszcze łatwiej. Robisz na raz ilość na 2-3 dni, porcjujesz i mrozisz, potem wystarczy ryż/makaron ugotować do tego i obiad gotowy. Możesz zrobić kilka różnych sosów i jeść na przemian, dla urozmaicenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Trauma_Teddy: Co do kurczaka się zgodzę, ale spokojnie da się kupić wieprzowinę znacznie taniej, jeśli chcesz oszczędzić

https://biedronka.gazetkapromocyjna.com.pl/biedronka-ale-tydzien-gazetka-promocyjna-2022-10-03,1428/#page/4

@paramyksowiroza: szczerze mówiąc nie znam cen, bo mam pewnego rodzaju komfort ekonomiczny i mogę mięso brać z hodowli sąsiada, a nie pamiętam kiedy kupowałem schab bez kości, bo z kością lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale to prawda, wieprzowina jest tania.
ja najbardziej lubię potrawki, zapiekanki, dania jednogarnkowe, czyli wszystko wybełtane razem z sosem.


@allegramente: No to masz ogromne pole do popisu!
Zapiekanki makaronowe, ziemniaczane robi się łatwo i szybko, gulasze i potrawki też nie wymagają dłuższego stania przy garach.
Jedną z moich ulubionych potraw jest kilo ziemniaków w plasterkach, na to kilo serduszek drobiowych, sól i pieczone w piekarniku przez godzinę :)

Z gołąbkami jest chwila zabawy, ale robisz to od