Wpis z mikrobloga

@Miszczlaborant: jeśli ktoś jest w stanie spłacić taki kredyt w 3 lata, to znaczy że jest w stanie odłożyć tę kwotę w 2 lata.

z odsetek wyjdzie kwota +-150k

To dopiero trzeba mieć łeb do interesów, żeby w 3 lata #!$%@?ć 150k

BTW skup się na zakreślonym tekście, bo jego dotyczy moja wrzutka.
@Zlmmerman: to zależy.

@herbatananoc: "A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że matka siedzi z tyłu"

czemu nie komentujesz pod tamtym wpisem, jesteś tam zbanowany?

Komentuje pod tamtym wpisem.
@inko-gnito:

Komentuje pod tamtym wpisem.


Rzeczywiście, już znalazłam. Nie rozumiem tej mody na zakładanie nowych wątków, żeby skomentować.

"A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że matka siedzi z tyłu"


?
@herbatananoc: > Nie rozumiem tej mody na zakładanie nowych wątków, żeby skomentować.
Żadna moda. Po prostu trafił się smaczek, który warto było wyróżnić.

?

https://youtu.be/WYb86qF0pUo
Ten fragment z Barei jest dobrym komentarzem na Wasze filozofowania o dobrej pracy na kontakcie za granicą, domykaniu przedsięwzięć, skupianiu na nowym i kupowaniu mieszkania JUŻ TERAZ w kredycie na pół bańki branym na 3 lata. Po prostu Bareja.
@inko-gnito: wiem, że Bareja, ale nie rozumiem toku Twoich myśli. Chcesz kupić mieszkanie do życia - kupujesz i trzy lata później masz spłacone vs chcesz kupić mieszkanie - czekasz dwa lata i kupujesz za gotówkę lub jednak nie, bo coś tam, to jeszcze rok, to jeszcze kolejny, i tak się z tym bujasz zamiast płodzić dziecko, zakładać firmę, pisać doktorat w spokoju.

jeśli ktoś jest w stanie spłacić taki kredyt w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: inne założenia, 150k w najgorszym przypadku gdyby wzial kredyt na 25lat, spłacał 4k odsetek co miesiąc (50k rocznie) przez 3lata a na koniec splacil całość reszta kapitału. W momencie brania typowo raty na 3lata i nadplacajac 16k miesięcznie by splacic w równych ratach to odsetki będą mniejsze.
Po prostu wsialem do analizy jeden z najgorszych wariantów.
@buchowo:

Czasem jest tak że szukasz odpowiedniej nieruchomości kilka lat, takiej która spełnia twoje oczekiwania.


Tego większość spadkowiczów na tagu w ogóle nie bierze pod uwagę, to jest dla mnie kosmos. Szukałam mieszkania ponad rok, widziałam, jak ceny rosły, ale co z tego, miałam kupić coś, czego nie chcę, bo taniej niż za kwartał? Teraz ceny jeszcze wzrosły, więc mogę sobie pogratulować, że zdążyłam kupić kilkaset tysięcy taniej (!), ale nawet
@herbatananoc: no tak, bo nieruchomość która spełnia twoje oczekiwania trafia się tylko raz w życiu i jeśli jej JUŻ TERAZ nie kupisz, to druga taka szansa już się nie powtórzy. Odgórnie jest wprowadzony limit na każdego człowieka. Druga taka się nie trafia. A na to, żeby za pół roku/rok/dwa lata trafiła się lepsza, to już w ogóle zapnij.