Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#egipt #hurghada #podrozujzwykopem #podroze #pytanie
Tak mysle zeby w pazdzierniku poleciec sobie do Hurghady.
Pytania do ludzi ktorzy tam byli.
1. Warto odwiedzic lokalne akwarium?
2. Gdzie lepiej sie stamtąd wybrac? Piramidy w Kairze czy Luksor?
3. Nurkowanie mnie nie interesuje ale warto wbic na te lodzie ze szklanym dnem zeby poobserwowac podmorskie okolicznosci przyrody?
4. Bezpiecznie samemu kręcic sie po Hurghadzie? Gdzie zajsc? I czy mozecie polecic jakis sprawdzony transport typu taxi, żeby nie skroili ze mnie milionow? ;)
5. Obecnie lepiej brac tam dolce czy ojro? Czytalem tez że przewalutowanie z karty jest tam bardzo niekorzystne. Prawda to? Czy to leci po kursie banku w ktorym mam konto?
6. Co jeszcze warto wiedziec procz oczywistosci na temat żarcia i dolegliwosci żoladkowych z tym zwiazanych?
  • 9
  • Odpowiedz
@worldmaster:
1. to zależy od twoich preferencji
2. to i to jest ciekawe do zobaczenia, osobiście poza sezonem letnim uważam że lepiej Luksor bo jest tam teraz lepsza temperatura na to
3. moim zdaniem nie jeśli przy twoim hotelu rafa jest dobra, już wolałbym wycieczke statkową aby popływać z maską przy lepszej rafie
4. w większości tak, o polecany transport pytaj najlepiej na grupach FB
5.

Obecnie lepiej brac tam dolce
  • Odpowiedz
@Andczej: szczerze mówiąc nie wiem, przyzwyczajony jestem do podróżowania z plecakiem, a nie all in. Nawet nie mam porównania do standardu za 2.5k za tydzień i 5-6k za tydzień - czy warto dopłacić itp. Wolałbym wydać mniej jak więcej, bo to nie typ wakacji dla mnie, ale partnerka naciska :)
  • Odpowiedz
@MaciejPN: Jeśli chcesz spędzić tydzień w jednym miejscu i z niego raz gdzieś wyjechać to Egipt nie jest krajem na jazde bez allinc.
Wrócę z tym wieczorem.
  • Odpowiedz