Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanik #ford #fordtransit #transit

Dzień dobry Mircy!

Mam problem z moim fordem Transitem busem z 2015 roku, mianowicie po zakupie zaczął wyskakiwać mi błąd że filtr paliwa jest zapchany. Pojeździłem tak kilka dni, i dokładnie w dzień w którym jechałem do mechanika, samochód zaczął się dusić i nie chciał odpalić. Wymieniliśmy filtr, był jakiś problem z zapłonem ale mechanik wymienił bezpiecznik i wszystko zaczęło działać. Po kilku dniach zauważyłem że gdy wrzucam trójkę i czwórkę, silnik zaczyna się dusić. Zawiozłem go więc do mechanika, skasował ciężkie pieniądze i powiedział że wymienił filtr paliwa poraz kolejny i przeczyścił przewody paliwowe. Od razu po wyjeździe z warsztatu zaczął wyskakiwać wielbłąd że filtr paliwa jest zapchany. Zadzwoniłem do mechanika a powiedział że trzeba to rozjeździć. I po dwóch dniach samochód stanął i nie chce odpalić. Kręci ale nie odpala, albo odpala na kilka sekund i gaśnie. Miał ktoś może podobny przypadek wiecie co może być tego przyczyną? bo już nie mam siły do tych mechaników. Dzięki wielkie za pomoc.

Silnik diesla btw
  • 6
  • Odpowiedz
@fajny_koles: Transity z tych lat i do dnia dzisiejszego miały problemy z wtryskami. Była akcja serwisowa na nie w Fordzie, ale nie wiem czy obejmuje auta jeśli są po gwarancji. Zaloguj się / zarejestruj się na https://sso.ci.ford.pl/ wpisz VIN i zobaczysz czy nie podlega akcji serwisowej.
  • Odpowiedz