Wpis z mikrobloga

@majk3l: Swoja droga przez pewien czas można było wyrwać i7 13700k za około 2400zł (teraz 2600zł+). Co było bardzo atrakcyjną ceną. Ale na przykład 1900zł za i5, to już przesada. Nigdy nie było tak dużego przeskoku cenowego. Na to sie składa inflacja, ale też wygląda na to że producenci zaczynają stosować trend apple, to znaczy aby sprzedać poprzednie generacje i nie stracić, podnoszą ceny nowych. Zaczęło się od aple, potem nvidia,
@majk3l: Mireczku widzę ze tu powazne maszynki skladasz , a mam pytanko czy nie operujesz moze jakimiś starymi kotami ?:D Ja wypadlem z tego świata juz bardzo dawno,z tego co pamiętam to mialy wchodzić na rynek 1060 i i5 4500k czy jakos tak.
@majk3l: Wiem ze to zabrzmi śmieszne,ale zastanawiam sie czy realnie jestem w stanie na dzien dzisiejszy złożyć kompletna skrzynkę za tysiaka? I zastanawiam sie czy jakiś stary XEON z plyta na ten socket plus jakas karta miałaby racje bytu. (do neta+jakies strzelanki) chyba że jestes w posiadaniu jakis "rupieci" z których mógłbyś skleić własną wersje wehikułu czasu:D
@mega-lipa: no ja bym bardziej próbował na twoim miejscu pójść w jakieś nowsze procki z dobrą integrą, typu APU, po taniości na AM4. Tym sposobem możesz mieć w miarę nowoczesną, która tam od biedy jeszcze jakoś obsłuży te strzelanki. A z pracami biurowymi nie będzie problemu w ogóle.

Najważniejsze, że mimo małego nakładu od razu miałbyś platformę o wielkich możliwościach (AM4), chociaż tysiak to może być jednak maławo.

A może raty