Wpis z mikrobloga

#modameska #inspiracja #moda wróciłem właśnie z mojego pierwszego długiego urlopu w tym roku i zaobserwowałem ze ubieram się jak 32-letnie duże dziecko. Patrzyłem na innych urlopowiczów, jakieś #!$%@? w kosmos szorty kąpielowe we flamingi, letnie stylówki a’la koszula lniana, tutaj tez jak zimniej to pojawiają sie jakieś płaszcze, stylowe kurtki, bluzy (nie kaszkietu nie kupie na bank xd) fajne spodnie w tym moje ulubione - bojówki ale takie schludne i „ze smakiem” i dobry but do tego. Stwierdziłem ze czas chyba zmienić co nieco w szafie, tym bardziej ze jestem trochę grubas wiec niektóre rzeczy są i tak do wyrzucenia. Kiedyś kupowałem „Logo” tam były jakieś porady dotyczące ubioru dla danej grupy wiekowej męskiej, chyba gdzieś jeszcze mam te czasopisma ale nie mam bladego pojęcia skąd czerpać inspiracje i pomysły na cos nowego w swojej szafie. Wstępnie zacząłem sie rozglądać ale przeważnie na insta/fb od razu jakieś garnitury, kamizelki, marynarki, koszule. Nie mowię ze nie lubię ubrać marynarki ale np wolałbym trochę luźniejsza wersje np do fajnego tshirtu. To co oglądałem śmiało można powiedzieć ze jest tez za eleganckie. Szukam czegos pośredniego, na codzień do pracy ale i zeby nie było przypału wyskoczyć ze znajomymi wieczorem gdzieś na miasto na lajcie
  • 13
ubieram się jak 32-letnie duże dziecko.

Wstępnie zacząłem sie rozglądać ale przeważnie na insta/fb od razu jakieś garnitury, kamizelki, marynarki, koszule


@luba17: No to albo albo. Jak jesteś grubszy to koszule wykładane na zewnątrz zdecydowanie pomogą to ukryć, niektóre fasony kurtek też a dobrze dopasowana marynarka najbardziej ale z marynarki to może w II etapie :-)

Jeansy navy blue i czarne lub chinosy czarne, brązowe i szare. Sztruksy mocno wyszły z
@luba17 nie musisz ubierać codziennie garniaka, żeby być poważnym człowiekiem xD. Po prostu podnieś poziom elegancji ubioru o jeden stopień. Zamiast t-shirtów spróbuj ubrać polo, zamiast jasnych jeansów, chinosy w neutralnym kolorze, zamiast kurtki - płaszcz. Bluzy zastąp fajnym swetrem, czy kardiganem. Możesz też spróbować obczaić poszczególne style. Ja lubię np. workwear, który jest dosyć łatwy i niedrogi do wejścia w niego.
@Mar3czek: a widzisz, płaszcz juz mam, półgolfy i swetry też jakieś sie znajdą, może ze dwie polówki mam. Musze ogarnąć ten workwear - bo jeszcze nie patrzyłem nawet
@luba17: głównie sporo denimu i flaneli, podstawa to też dobre trzewiki. Jeżeli chodzi o nakrycia głowy to fajnie się sprawdza zwykła czapka z daszkiem albo dockerka. Jak chcesz szukać inspiracji w podobnym stylu to możesz jeszcze spróbować "rugged", "heritage", czy "americana". Oczywiście nie musisz chodzić całkowicie, czy jakoś karykaturalnie w ten styl, tylko wybrać sobie elementy, które ci się podobają.
Mar3czek - @luba17: głównie sporo denimu i flaneli, podstawa to też dobre trzewiki. J...

źródło: comment_1664807889ftpRpxUqc70nrvpALkdDwg.jpg

Pobierz