Wpis z mikrobloga

Długo zastanawiałem się czy to pisać, bo nie chce być wzięty za ruską onucę, a problem zaczyna się robić spory. NIestety małe grono Ukraińców z naszych programów socjalnych zrobiło sobie sposób na zarobek. Pozytywne jest to, że pozostała dużo większa część Ukraińców tych ludzi atakuje i sprzeciwia się temu ale niestety do takich akcji dochodzi.

Jak to działa?

Temat dotyczy ludzi głównie z Zakarpacia (czyli Lwów i okolice) przyjeżdżają do Polski na kilka dni, wyrabiają sobie PESEL i numer konta, często przyjeżdżają z dziećmi (czasami nawet nie swoimi), wypełniają wniosek o 300 zł i 500+ i po kilku dniach wyjeżdżają na Ukrainę. To akcja sterowana przez jakąś grupę przestępczą bo Ci ludzie często wjeżdżają do naszego kraju z instrukcjami na kartce co muszą zrobić (pewnie mają z tego prowizję).

Sami Ukraińcy wpadli na pomysł, żeby programy socjalne dotyczyły tylko miejsc gdzie faktycznie dochodzi do działań wojennych (na wschód od rzeki Dniepr) i uważam, że powinniśmy to rozważyć.

#ukraina. #rosja. #wojna. #oukrainie
  • 60
nta, często przyjeżdżają z dziećmi (czasami nawet nie swoimi), wypełniają wniosek o 300 zł i 500+ i po kilku dniach wyjeżdżają na Ukrainę. To akcja sterowana przez jakąś grupę przestępczą bo Ci ludzie często wjeżdżają do naszego kraju z instrukcjami na kartce co muszą zrobić (pewnie mają z tego prowizję).


@rakiwo: nie przesadzaj, w Polsce też są firmy, które dokładnie cię wyinstruują co trzeba zrobić, żeby dostać kindergeld w Niemczech (jeśli
@piaskun87: No nie wiem, powiedz mi. Mam swój tag gdzie często pisałem o Ukrainie (praktycznie tylko pozytywnie) mam żonę Ukrainkę, i z 5 uchodźców na utrzymaniu. Więc powiedz mi co takiego ty zrobiłeś dla Ukraińców, że nazywasz mnie ruską onucą tylko dlatego, że napisałem prawdę o rzeczach, które się u nas dzieją, do tego ewidentnie zaznaczając, że dotyczy to małego grona tych ludzi?
@rakiwo: Nie ma w tym nic śmierdzącego onucą ani nie jest to wina Ukraińców, tylko naszych bezmyślnych furtek w prawie. Gdyby była opcja, że w Niemczech możemy się zarejestrować po pomoc i dostajemy za nic odpowiednik przeciętnej polskiej wypłaty, to bez żadnej wojny w dniu wprowadzenia tego na granicy byłyby wielokilometrowe kolejki ¯\_(ツ)_/¯ Nie ma co się dziwić, że z tego korzystają, po prostu złość za ten stan rzeczy powinniśmy kierować
@rakiwo: co ma wnieść ten post? Czy po prostu chciałeś poinformować nas, że na świecie żyją nieuczciwi ludzie np tysiące Polaków biorących każdy zasiłek jaki się da na zachodzie,polki biorace L4 od pierwszego dnia ciąży, czy np politycy kradnący z budżetu miliardy złotych rocznie, do spółki z mafia katolicka? Tak, wśród Ukraińców są krętacze,złodzieje, gwałciciele,pedofile oraz popełniających każde inne przestępstwa ludzie. Co w tym dziwnego?
@rakiwo: Onucą nie jesteś. Natomiast pamiętam jak wprowadzali 500+ to ludzie zwalniali się z pracy żeby dostać na drugie dziecko(potem dopiero pis zrobił na każde dziecko 500) Oczywiście dalej pracowali ale na czarno, tak żeby kryterium dochodowe się zgadzało. I byli to Polacy. Przypisywanie narodowości do oszustw socjalnych nie ma sensu, tacy jesteśmy gdzie można to kombinujemy. Rolą państwa jest wyłapywanie nadużyć i dostosowywanie prawa do realnej sytuacji. Niestety u nas
@rakiwo: No i masz rację, powinna być lepsza weryfikacja, a zakładam że Ukraińcy chcieliby pomóc z tym, by to naprawić.

PS: nikt nie wspomniał o tym, że te pieniądze ciągną głównie cyganie xD