Wpis z mikrobloga

Pamiętam kiedyś miałem książkę do nauki japońskiego pic rel. Jak na podstawy podstaw to całkiem dobra pozycja. Szukałem w internecie coś podobnego do nauki bahasa indonesia, ale nie mogę znaleźć czegokolwiek, a co dopiero tak przystępnego na początek. Ktoś kojarzy jakiś podręcznik z podstawami gramatyki i słówkami na dzień dobry, jak się masz?
To już perski łatwiej znaleźć xD
#indonezja #naukajezykow
shalisek - Pamiętam kiedyś miałem książkę do nauki japońskiego pic rel. Jak na podsta...

źródło: comment_1664583983O8S8cXt40186okoGgoYTGO.jpg

Pobierz
  • 7
@C_________I_________ z japońskim zatrzymale się na kanji którego nie chce mi się uczyć, narazie na dużo dla mnie xD mam spoko książkę pod egzamin przygotowaną, ale to nie na ten rok. A co do gramatyki to wolę wiedzieć jak wyglądają zdania i kolejność słów niż randomowe słowa które mi się nie przydadzą w najbliższym czasie.
@shalisek: Uczę się bahasy od lat i nigdy nie spotkałem się z żadnym podręcznikiem po polsku. Nie wiem czy takowe w ogóle istnieją. Myślę że Indonezyski to zbyt niszowy język w Polsce żeby ktoś poświęcał czas na tworzenie książki o gramatyce dla garstki zapaleńców jak my. Dlatego lepiej od razu odpuścić sobie szukanie czegoś po polsku i od razu uderzać w anglojęzyczne podręczniki, których są setki i to dostosowanych dla ludzi