Wpis z mikrobloga

Jutro jestem umówiony z takim kozakiem z Czech, pracownikiem Siemensa, specjalistą od sterowników PLC, będzie mi łączył pompę ciepła z rekuperatorem, klimatyzacją i systemem kontroli mikroklimatu. Pomijam fakt, że gość będzie na 4 rano ale cholera, nie umiem się już doczekać, jak sterowanie temperaturą w całym domu to będą dwa kliknięcia, łącznie z regulacją wilgotności powietrza i tyle. Żadnych groszków, czyszczenia kotła, kombinowania itp.
Teraz też tak miałem zrobione ale elementem grzewczym był kocioł CO i jednak wymagało to jakiegoś nakładu pracy bo trzeba było dosypać, wysprzątać itp.
Gdyby coś z siecią elektryczna padło to zamontowany jest też kocioł dwufunkcyjny z Vaillanta, który daje radę też ogrzać cały dom w razie awarii prądu. Będzie zautomatyzowane do tego stopnia, że samo będzie reagowało i przełączało między pompą, a gazem.
Takie #chwalesie ale po tylu latach użerania się z ekogroszkiem serio mnie to cieszy.

#dom #ogrzewanie #pompaciepla
  • 28
@kuncfot jest gaz w rurze jak nie ma pradu, UPS jak wyżej. Z tą niezależnością to nie jest tak do końca, bo nie muszę nic przełączać między trybem lato zima, bo po prostu zmienię temperaturę na regularorze i dom będzie chłodzony zamiast grzany. Np. ja lubię mieć 23 stopnie w domu i 21 sypialni. Robię jedna nastawę i nic więcej mnie nie interesuje.
@Mateos2 mi wystarczy że mam taką temperaturę i wilgotność jak lubię :) nie musi mi sterować na podstawie warunków zewnętrznych, po prostu ma być utrzymany odpowiedni mikroklimat wewnątrz :)
@Kaerovsky: pytanie za 100 punktów - jak to generuje parę?
Termicznie czy ultra dźwięki?

W katalogu tylko bełkot marketingowy o procesie idealnym.

A zastanawia mnie te ilości Wat podane i sensowność nagrzewnicy na nawiewie
@Kaerovsky: Będe miał to samo tylko zamiast rezerwy gazowej będzie piec stary olejowy który nadal mam oraz na razie zostaje piec na ekogroszek bo resztkę węgla spale jeszcze i troche drzewa :D
Automatyke sterowania sobie sam napisałem w domoticzu