Wpis z mikrobloga

@arinkao: > Z samych warzyw też można zrobić ciekaw..
..y sosek do makaronu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jakbyś upiekła i zblendowała odparowane + jakiś mocny w smaku ser i/lub kawałki boczku lub suszonej szynki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jakbyś upiekła i zblendowała odparowane + jakiś mocny w smaku ser i/lub kawałki boczku lub suszonej szynki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@matra: Fajne masz pomysły ale nie tym razem. Niedługo bede robić dyniową to sie napiekę i nablenduje :)

@troglodyta_erudyta: Trzepie mnie na samą myśl brania do każdej zupy chlebka.
Chleb jem z fasolką, bigosem i tyle.
Ale mój niebieski je chlebek nawet z gołąbkami, bo
  • Odpowiedz
@arinkao: super zupka, daje plusa, ale jak zwykle chcę zaczerpnąć trochę wiedzy.

Mam zawekowany rosół. Chcę zrobić krupnik. Po prostu kroję kartofle w kostkę, trę marchewkę, trę pietruszkę. Wrzucam kaszę do gotującego się wywaru na czas gotowania, później warzywa i gotuje nadal żeby sobie pyrkało aż kartofle zmiękną?

Nie popsuje mi to mojego weka?
  • Odpowiedz
@lizakoo: Na pewno zmieni to trochę smak rosołu ale przecież o to chodzi. Jak się obawiasz to możesz zawsze zostawić trochę smakowego bulionu na dolanie pod sam koniec, będziesz miał pewność że się nie wygotuje ze wszystkim a ew. braki cieczy w garnku uzupełnij niewielką ilością wody. Ziemniaki możesz wrzucić z kaszą, jak chcesz żeby było bardziej gęsto to nie opłukuj kaszy.


Dobre było. Gdzie drugie danie?


@MMARS: Kto by
  • Odpowiedz