Wpis z mikrobloga

@Baciar93: w tv konferencja, Prezes Państwowej Agencji Atomistyki, jakiś profesor i ktoś tam jeszcze teraz mówią o potencjalnej dystrybucji jodku potasu, że nam go starczy i żeby nie brać samemu bez konkretnych zaleceń
@Whonix: o, to już coś, czyli profilaktycznie odnośnie tej elektrowni rzeczywiście ta konferencja
i teraz mówią właśnie, dokładnie to co Ty w odpowiedzi na pytanie o ochronę przed skutkami wybuchu ewentualnej broni atomowej, że nie ma żadnych tabletek/płynu do ochrony przed tym
@Whonix: tak tak- nie łykać bez zaleceń, można to gdzieś kupić? W aptece? Przez internet? Widzę, że jesteś w temacie, a pewnie nie tylko ja ciekaw jestem
Można, ale właśnie po to zaczeła sie ta dystrybucja - żeby każdy dostał. Po prostu tabletki zamiast lezeć w centralnych magazynach beda lezaly w punktach w calej Polsce zeby odebranie tabletki zajelo czas liczony w minutach a nie dniach. Z tego co wiem wojewodzi ustalaja miejsca przechowywania z prezydentami miast, wojtami itd. Ja osobiscie uwazam, ze jesli nie mieszkasz 5 km od granicy to nie ma sensu sie wczesniej zaopatrywac bo czujnikow
Pobierz Whonix - Można, ale właśnie po to zaczeła sie ta dystrybucja - żeby każdy dostał. Po ...
źródło: comment_1664538103s8SF1GwjPoV8qIRkzJNtI0.jpg