Wpis z mikrobloga

@monilea: myślę że ten strach może też być ewolucyjny. W nocy wychodzą rozmaite dzikie zwierzęta, wrogie plemiona też atakowały w nocy, więc nasi przodkowie nie mogli spać spokojnie widząc o wiele gorzej niż za dnia. Wtedy jedynym źródłem światła w nocy przecież były ciała niebieskie, nie dziwne zatem że po ciemku wielu ludzi ma poczucie zagrożenia, czy właśnie ten, zdawać by się mogło, irracjonalny lęk. Pamiętam, że gdy sama bałam się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Sandrinia: Generalnie chodzi o strach przed nieznanym. Najłatwiej to zaobserwować u małych dzieci; boją się ciemności ponieważ w niej tracą poczucie powtarzalności (powtarzalność jest bardzo ważna dla takich bombelków dlatego tak ważne są rytuały) przez co przestają czuć się bezpiecznie. Później u dorosłych to się zmienia ponieważ (do pewnego wieku) zmiana zaczyna być dla nas czym pożądany więc i strach przed nieznanym mija a w/w zaczyna być pociągające. Chyba, że tak
@userrrr: mogę, bo w takim razie na innych planetach też musieliby się zbuntować by ta ofiara była potrzebna, a skoro na każdej planecie by to było potrzebne, to by znaczyło, że "doskonały Bóg" stworzył niedoskonały projekt. To jest bez sensu i w ogóle mnie nie przekonuje.
@Sandrinia: Nie dał nam wolnej woli. Wolną wole dostaliśmy PO zgrzeszeniu, czyli zjedzeniu przez różową jabłka z drzewa życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) i po tym nam dał wolna wole, że możemy wierzyć, albo nie ¯\_(ツ)_/¯
@Sandrinia: I am a man who walks alone
And when I'm walking a dark road
At night or strolling through the park
When the light begins to change
I sometimes feel a little strange
A little anxious when it's dark
Fear of the dark
Fear of the dark
I have a constant fear that something's always near
Fear of the dark
Fear of the dark
I have a phobia that someone's
niebadzogrem - @Sandrinia: I am a man who walks alone
And when I'm walking a dark ro...