Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Wychwalany pierwsze co sprawdziłem to ruchomość palców. Wszystkie latają w pełnym zakresie. No i ja na trzeźwo więc ból real time przy ruchach.

@Cyk_dwujeczka jakby to było terenowe cięcie to może bym nawet pojechał ale to cięcie w domu narzędziami które są w domu. Wiadomo ryzyko istnieje zawsze ale w pracy na prawdę dużo skaleczeń się pojawia w znacznie gorszych warunkach
@Scutacarus: Rób co chcesz, to nie moje zdrowie. Ale jak nadepnąłem na gwóźdź w domu to i miałem zastrzyki i czyszczenie rany w środku więc raczej to nie było bagatelizowane.
Skaleczenie to nie wbicie dłuta na 4 cm w środek dłoni xD
@Scutacarus ruchomość palcy to jedno może nie usskodzodziłeś ścięgien ale w tym obrębie są jeszcze więzadła które ograniczają ruch kciuka przy odwodzeniu. Wiem bo je urwałem :) Idź do dobrego ortopedy urazowego na dobre USG.
@Scutacarus przecięte ścięgna i więzadła nie operowane od razu często wymagają przeszczepu albo szycia na zakładkę, ulegają też skurczeniu. Albo robisz to od razu albo pozamiatane ;) Zastanów się czy kilka stów jest warte niesprawnej dłoni. Wiem co mówię 2 lata temu przeciąłem ścięgna i nerwy palca wskazującego prawej ręki. Ach to stolarstwo ;)