Wpis z mikrobloga

Mam problem ze stworzeniem drugiej partycji na SD. W CWM nie mam opcji partycjonowania karty - nie wiem dlaczego, wcześniej była.

Wyciągnąłem kartę z telefonu, wsadzam ją do laptopa i próbuję sformatować ją poprzez "MiniTool Partition Wizard". Wszystko sobie ładnie ustawiam, 15GB FAT32, 1GB Ext4. Klikam Apply, czekam 5minut. I wynik taki jak na screenie.

Jak sobie z tym poradzić? Dodam, że telefon to Xperia Arc S, Rom Legacy Xperia. Chociaż to nie ma nic do rzeczy.

Wcześniej miałem drugą partycję na SD, tyle że przy aktualizacji romu musiałem sformatować kartę. Zaktualizowałem rom, kernel - w CWM opcja zniknęła.

#android
Pobierz Zalazdi - Mam problem ze stworzeniem drugiej partycji na SD. W CWM nie mam opcji part...
źródło: comment_V91SJSoCFTHD8yH2uYI0CNWRHreFXQbk.jpg
  • 10
@yacolek: Sprawdziłem drugą kartę. Tak samo. Inny adapter. To samo.

Inny czytnik. Hmm... Jutro będę mógł sprawdzić. Ale ten w laptopie raczej nigdy nie miał problemów. Normalnie odczytuje, zapisuje pliki. MiniTool Partition Wizard odczytuje normalnie kartę, tylko nie chce jej spartycjonować (co lepsze - formatowanie się udało).
@Zalazdi: Spróbuj może z użyciem telefonu jako czytnika, o ile karta pojawia się wtedy jako oddzielny dysk. Sprawdziłem u siebie - EaseUS widzi kartę w czytniku wbudowanym (kiedy pojawia się jako urządzenie SD) i przy multiczytniku USB (kiedy wygląda jak dysk jakiś, pendrive), także coś nie tak jest z tym twoim. Albo karta bez partycji? Nie wiem. #soa1