Wpis z mikrobloga

#naprawa #kiciochpyta

Drodzy mirkoserwisanci: zepsuła się #skrzyniabiegow w #bmw #e32 z '88 i samochód pojechał na #serwis. Stoi tam już jakieś 3 miesiące i samochód ciągle nie wyremontowany. Dowieziono do tego auta ze dwie kolejne skrzynie, by móc je razem zestroić w jedną.

Mechanik wycenia naprawę na 3,500 zł. Przekładka na manuala kosztować ma rzekomo 2,500 zł.

I tu moje #pytanie: czy nie jest to zbyt wygórowana suma za serwisowanie skrzyni biegów w tym samochodzie?
  • 12
Stoi tam już jakieś 3 miesiące i samochód ciągle nie wyremontowany.


@SPGM1903: To Cię nie dziwi tylko że drogo?

Drogo jak cholera. Pewnie doliczyli jeszcze opłatę za parkowanie na placu
@anonim1133: trzy miesiące to auto stało na parkingu. Najpierw gościu tłumaczył mi się, że jest zawalony robotą, później rozwalił sobie kolano, następnie nie miał części (więc dowieziono kolejną skrzynię a za jakiś czas następną), a później stwierdził, że nie dostał od właściciela decyzji o naprawie.

@goblin21: nie było żadnej umowy, nie wiem na jakiej podstawie miałby naliczać koszt postoju...

@chorinek: złożeniem trzech skrzyni w jedną sprawną.

A, zapomniałbym:
@chorinek: a skąd Twój znajomy? :)


@Mcmaker: też mi się tak zdaje... zwłaszcza, że właścicielowi tego auta mówił trochę co innego niż mnie. Jak zdałem relację z rozmowy to zaczął rzucać #!$%@? na tego gościa. A podobno specjalista.

A może byłby ktoś w stanie powiedzieć coś nt tego mechanika? Gościu jest z miejscowości Niemce (lubelskie)
@SPGM1903: chodzi mi konkretnie o TĄ firmę. Wielu zdawało relację, że to dobry fachowiec.

@chorinek: czy przyjąłby tę skrzynię na stan, zrobił ogląd, wycenił ewentualny serwis i powiedział, czy sensowniej jest ją naprawić czy przełożyć na manuala?