Wpis z mikrobloga

Hej mirki, gdzie można sprawdzić aktualny stopień zagrożenia terrorystycznego? Pytanie brzmi głupio, ale serio pytam xD Bo jakoś godzinę temu wchodząc do roboty zostałem przeszukany i wylegitymowany (co nigdy się nie zdarzało), a ochroniarz powiedział mi że niby wprowadzono jakiś "drugi stopień zagrożenia". Ktoś coś? To nie jest żaden bait xD Zgaduje tylko że to ma pewnie związek z atakami na NS1 i NS2, a ja pracuję w obiekcie portowym. Gdzieś jest jakaś strona MSW gdzie są aktualne komunikaty, czy to raczej nie jest podane do wiadomości publicznej, tylko bezpośrednio do kierownictwa firmy?
#rosja #ukraina #wojna
  • 9
  • Odpowiedz
@mike-mo: czyli ten trzeci stopień jest niby od dawna. To co, teraz nagle na 4 weszliśmy że zaczęli wszystkich przeszukiwać? A może po prostu zarząd firmy dotychczas miał to w dupie i dopiero teraz się obudzili ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Te stopnie były wprowadzone już duzo wczesniej. Trafił ci się jakiś ambitny debil, co za bardzo wziął do siebie swoją cieciową robotę :D


odpowiedz

@Czyste_Buty: no właśnie chyba nie, bo bramki otoczyli czerwonymi taśmami, tylko jedna z 4 jest czynna i przeszukiwali wszystkich którzy wchodzili za mną. Wczoraj tego nie było xD
  • Odpowiedz
@Plp_: a gdzie robisz? bo jak w porcie to jest coś takiego jak security level zgodny z ISPS - każdy z portów/ statków może nałożyć dany poziom bezp. i prowadzić działania zgodnie z nim.
  • Odpowiedz
@mike-mo: w tej chwili obowiązuje drugi stopień zagrożenia terrorystycznego "Bravo", a Charlie CRP to trzeci stopień alarmowy ale na cyberprzestrzeń . Obowiązują juz jakis czas i sa przedłużane.
  • Odpowiedz
@Plp_: sorry, teraz doczytałem, że tak, że w porcie robisz xD
tak jak pisałem wcześniej - security level zgodzny z ISPS, dana jednostka pływająca / port ma poziomy bezp. 1-3. Mogą one być nałożne przez instytucje państwowe, armatora itd.
  • Odpowiedz