Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć sobie pisać blog posty z kategorii #programowanie, design, architektura etc.

Nie chcę stawiać od razu WordPressa czy czegoś innego bo nie mam chwilowo na to czasu.
Usatysfakcjonuje mnie możliwość umieszczenia tekstu, formatowana tekstu jakimś wiki markupem, formatowania kodu i umieszczenia png/svg z diagramami albo najlepiej jakieś gliffy ale niekoniecznie.

Jednym słowem chcę kreować kontent, a reszta chwilowo nie ma znaczenia.

Kolega mi proponuje medium.com i widzę sporo dev conentu tam też.

Co innego możecie polecić i dlaczego?

#programowanie, #programista15k
  • 25
  • Odpowiedz
Proponuję Ci zastanowić się po prostu czy ludzie chcą czytać to, o czym chcesz pisać. Bo jeśli nie, to jaki jest sens pisania? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@a5f5c1: ok, to nie będę pisał, napisze sobie na gmailu sam do siebie
  • Odpowiedz
Pierwsze podejście IMO jest chyba niemożliwe


@arysto2011: filozofia jest wszędzie taka sama - pracowałem z jenkis, github, gitlab, Azure pipelines i nawet z team city.

Jak implementować to mówią samouczki ale high level każda firma ma inaczej i powiedzmy jedna firma w której byłem miała to tak zajebiście zrobione ze do dziś biorę to za wzorzec doskonałości i dodaje od siebie swoje 3grosze doświadczenia z tym.

Dodatkowo w korpo jest wielu
  • Odpowiedz
Ale jak dobre rady mi dał @a5f5c1 to szkoda zachodu i zostawię to sobie na jakieś user grupy i konferencje. Nie ma sensu zaśmiecać internetu


@kobrys13: nie powinieneś być tak podatny na sugestie innych. Jeśli czujesz, że jest to coś, co chcesz robić, to rób to i nie patrz się na innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz