Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć sobie pisać blog posty z kategorii #programowanie, design, architektura etc.

Nie chcę stawiać od razu WordPressa czy czegoś innego bo nie mam chwilowo na to czasu.
Usatysfakcjonuje mnie możliwość umieszczenia tekstu, formatowana tekstu jakimś wiki markupem, formatowania kodu i umieszczenia png/svg z diagramami albo najlepiej jakieś gliffy ale niekoniecznie.

Jednym słowem chcę kreować kontent, a reszta chwilowo nie ma znaczenia.

Kolega mi proponuje medium.com i widzę sporo dev conentu tam też.

Co innego możecie polecić i dlaczego?

#programowanie, #programista15k
  • 25
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kobrys13: Hugo spoko do statycznych stron i czegoś a'la blogowania, wiec może działać. Instalacja plus znalezienie odpowiedniego szablonu a potem z górki.
Nie wiem jak z obrazkami, najlepiej pewnie znaleźć szablon który będzie na to pozwalać.
  • Odpowiedz
Po prostu nie masz co robić, czy chcesz np. sprzedawać potem kursy? Wpisy będą polskojęzyczne, czy angielskojęzyczne?


@a5f5c1: rozwiązuje obecnie trochę problemów o których mało jest w internetach + własne notatki, że jak pójdę do kolejnej firmy to będę miał gotowe solucje

Żadna komercja, nawet nie self branding ale chcę by sam content dobrze wyglądał
  • Odpowiedz
czyli chcesz, żeby potencjalny przyszły pracodawca zobaczył Twoją twórczość, zgadłem?


@a5f5c1: absolutnie to mną nie kieruje. Właśnie zmieniłem pracodawcę i jest mi dobrze.

Przyznam szczerze że mi nawet to przez głowę nie przeszło żeby pomyśleć o kolejnym pracodawcy

Mam 15 lat doświadczenia i kierują mnie do naprawdę złożonych problemów o których na bootcampach się nie mówi
  • Odpowiedz
@a5f5c1: obecnie - ci/CD pipeline jak powinien wyglądać, testy akceptacyjne na poziomie biznesu, stanowy event sourcingnw bankowości etc

Case study głównie i solucje
  • Odpowiedz
CI/CD zależy od środowiska. Skupiasz się na jednym konkretnym?


@arysto2011: w jednej dużej firmie mimo GitLab pipelines nie rozumieją że artefakt buduje się tylko raz od mastera aż do produkcji
  • Odpowiedz
w jednej dużej firmie mimo GitLab pipelines nie rozumieją że artefakt buduje się tylko raz od mastera aż do produkcji


@kobrys13: Ale to robisz jakieś uogólnienia możliwe do implementacji na GitLab, GitHub, Bitbucket, Azure Pipelines, Jenkins etc? Czy opisujesz solucje dla konkretnego środowiska? Pierwsze podejście IMO jest chyba niemożliwe.
  • Odpowiedz
@kobrys13: nie. Proponuję Ci zastanowić się po prostu czy ludzie chcą czytać to, o czym chcesz pisać. Bo jeśli nie, to jaki jest sens pisania? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz