Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć sobie pisać blog posty z kategorii #programowanie, design, architektura etc.

Nie chcę stawiać od razu WordPressa czy czegoś innego bo nie mam chwilowo na to czasu.
Usatysfakcjonuje mnie możliwość umieszczenia tekstu, formatowana tekstu jakimś wiki markupem, formatowania kodu i umieszczenia png/svg z diagramami albo najlepiej jakieś gliffy ale niekoniecznie.

Jednym słowem chcę kreować kontent, a reszta chwilowo nie ma znaczenia.

Kolega mi proponuje medium.com i widzę sporo dev conentu tam też.

Co innego możecie polecić i dlaczego?

#programowanie, #programista15k
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kobrys13: Hugo spoko do statycznych stron i czegoś a'la blogowania, wiec może działać. Instalacja plus znalezienie odpowiedniego szablonu a potem z górki.
Nie wiem jak z obrazkami, najlepiej pewnie znaleźć szablon który będzie na to pozwalać.
Po prostu nie masz co robić, czy chcesz np. sprzedawać potem kursy? Wpisy będą polskojęzyczne, czy angielskojęzyczne?


@a5f5c1: rozwiązuje obecnie trochę problemów o których mało jest w internetach + własne notatki, że jak pójdę do kolejnej firmy to będę miał gotowe solucje

Żadna komercja, nawet nie self branding ale chcę by sam content dobrze wyglądał
czyli chcesz, żeby potencjalny przyszły pracodawca zobaczył Twoją twórczość, zgadłem?


@a5f5c1: absolutnie to mną nie kieruje. Właśnie zmieniłem pracodawcę i jest mi dobrze.

Przyznam szczerze że mi nawet to przez głowę nie przeszło żeby pomyśleć o kolejnym pracodawcy

Mam 15 lat doświadczenia i kierują mnie do naprawdę złożonych problemów o których na bootcampach się nie mówi
w jednej dużej firmie mimo GitLab pipelines nie rozumieją że artefakt buduje się tylko raz od mastera aż do produkcji


@kobrys13: Ale to robisz jakieś uogólnienia możliwe do implementacji na GitLab, GitHub, Bitbucket, Azure Pipelines, Jenkins etc? Czy opisujesz solucje dla konkretnego środowiska? Pierwsze podejście IMO jest chyba niemożliwe.