Wpis z mikrobloga

Ehhh a wśród moich znajomych nadal grono ekspertów, którzy ciągle gadają w dyskusji o wojnie, że Rosja tylko pozoruje na razie działania i sprawdza przeciwnika dlatego wysyła sprzęt jaki wysyła a w odwodzie czekają już supernowoczesne jednostki, które zmiotą Ukrainę w parę dni. Bo przecież nie rzuca sie wszystkich kart od razu i trzeba sprawdzić co przeciwnik ma. A poza tym "popatrz sobie na mapę jaka Rosja jest wielka, mało kto ma szanse z takim krajem wielkim, jakby chcieli to by Amerykę zdobyli". "Specnaz to najlepsza jednostka na swiecie". "Ja w wojsku na ruskim sprzecie tylko służyłem i nie do zajechania" Dawka chłopskiego rozumu wypala mi mózg.
#wojna #rosja #ukraina #chlopskirozum
  • 15
@Matis666: Stanów / Wielkiej Brytanii. Do tego jeszcze warto pamiętać, że nie tylko sprzęt, ale również benzyna / buty / żarcie.

No i mimo wszystko mieli dobre czołgi czyli T-34 które produkowali w #!$%@? tempie. Żaden kraj nie byłby w stanie tak bardzo zajechać swoich ludzi.

Natomiast w o 39 r. duuuuużo sie zmieniło.
No i mimo wszystko mieli dobre czołgi czyli T-34 które produkowali w #!$%@? tempie. Żaden kraj nie byłby w stanie tak bardzo zajechać swoich ludzi.


@Darth_Gohan: USA od 1944 budowało 1 lotniskowiec miesięcznie. Nie liczę tu innych typów okrętów ani reszty sprzętu. Stali się pierwszą potęgą mórz i oceanów w 2 lata, podczas gdy reszta świata nie mogła pobić Wielkiej Brytanii przez 200 lat.
@Micro-Jet: pisze gdziekolwiek, że było inaczej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast nawet z tymi lotniskowcami musieli by rozwalić ruskich na lądzie. Straty by mieli bo mimo wszystko Armia Czerwona właśnie dzięki ich wsparciu całkiem nieźle sobie radziła.

Zresztą do tej pory nikt nie ma z nimi porównania pod względem siły morskiej. Chiny próbują iść w ilość, ale dopóki nie będą mieli lotniskowców to mogą co najwyżej sobie