Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@2020: złożyłam kolejny wniosek dołączając znowu ten sam skan decyzji na której widnieją moje dane przed zmianą i po zmianie, pieczątka urzędowa i podstawa prawna XD
jak znowu odmówią to piszę na support
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@revoolution: nic takiego, dlatego zdziwiło mnie że Allegro robi o to problem XD zeskanowałabym nowy dowód albo nowy akt urodzenia, ale napisali wyraźnie w formularzu że może być tylko decyzja której nie chcą

nie, zwykła decyzja administracyjna, nie pozew o ustalenie płci
zmiana na imię którego używałam od dłuższego czasu bo Vivian było trochę trudne w wymowie w Polsce XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@revoolution: nowy akt urodzenia bo po zmianie imienia decyzją administracyjną zakłada się że osoba o poprzednich danych nigdy nie istniała i wyrabia się akt urodzenia na dane zmienione
  • Odpowiedz
@Avil: Nie rozumiem tej ich odpowiedzi. "Dostaliśmy wniosek o zmianę imienia lub nazwiska, ale go odrzuciliśmy, bo dopuszczamy jedynie zmianę nazwiska, i to w przypadku zmiany stanu cywilnego".

Ale to mnie też nie dziwi, support na Allegro to jest straszna bieda umysłowa, domyślam się że tam siedzą outsource'owani studenci, którzy klepią decyzję w cały świat. Pracowałem kiedyś w takim Customer Center i czasami trzeba było odkręcać decyzje innych kolegów.
  • Odpowiedz
@Avil: troche dziwne i moze rodzic problemy. trzech pracownikow banku potwierdzilo i zweryfikowalo ze pesel X nalezy do Jana Kowalskiego, a potem trzech potwierdzilo i zweryfikowalo ze pesel X nalezy do Adama Nowaka. no smieszne, ale dobrze ze prostujesz papiery wzgledem zycia, a nie zycie wzgledem papierow. z ciekawosci, jakiego imienia teraz uzywasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cutecatboy: oni chyba potraktowali moją decyzję administracyjną z Urzędu Stanu Cywilnego jako zmianę stanu cywilnego (z której miała wynikać zmiana imienia?? co?)
ktoś chyba ma dzisiaj gorszy dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Avil: Mnie samego czeka w pewnym momencie zmiana danych metrykalnych i o ile w banku czy w pracy domyślam się, że nie będzie problemów, to na Allegro poważnie zastanawiam się nad zamknięciem konta jeszcze przed decyzją sądu i założeniem nowego już na nowe dane, bo nie będzie mi się chciało z nimi bić ( ͡° ʖ̯ ͡°) zawołaj jak ta sprawa się rozwiąże, bo jestem bardzo ciekaw
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cutecatboy: wydaje mi się że po zmianie danych metrykalnych decyzją sądu będzie ci łatwiej, bo zmienia się też PESEL i możesz korzystać z nowej tożsamości jakby była inna zamiast poprawiać nieaktualne imię wszędzie

z tego co się orientuję imię wybierasz po rozprawie, w dowolnym terminie uzasadniając to zmianą płci metrykalnej i dostajesz taką samą decyzję administracyjną jak ja, tylko z inną podstawą prawną
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kressska: komentarz wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z Vivian na Amie

głównie dlatego że dorośli w Polsce nie ogarniali wymowy, a dzieci (uczę angielskiego XD) jeszcze bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz