Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #it #zarobki #frontend

Specjalnie nie umieszczam tagu programista15k xd

Czy w ogóle jest jakikolwiek sens uczyć się samego frontendu i próbować sił w IT? Słyszę, że szczególnie w tej działce jest 1000 cv na jedno miejsce i nie potrzebują juniorów. To rzetelna informacja, czy może jednak warto próbować sił?
Pracę mam niby dobrą, są perspektywy, ale nie wiem czy dam radę wytrzymać w tym Januszeksie i w tej branży, bo sufit zarobków dosyć nisko. Kiedyś dłubałem we frontendzie w liceum, ale jakoś się nie złożyło i nie poszedłem w IT, a żałuję (z oczywistych względów XD).

Czy po ogarnięciu np. całego poradnika na temat HTML, CSS, JS, typescript z takiego w3schools są szansę juniora, czy czeka mnie trzy razy więcej pracy?
Sądzę, że przy dobrym uporze w 4-5 miesięcy dałbym radę to zrobić. Stawki juniorskie są bardzo niskie, niemniej nadal oscylują wokół mojej aktualnej wypłaty XD
Wolę siedzieć za 6k brutto na trainee niż w Januszeksie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633337dab3914a7ecae7c89f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
  • Odpowiedz
Czy w ogóle jest jakikolwiek sens uczyć się samego frontendu i próbować sił w IT? Słyszę, że szczególnie w tej działce jest 1000 cv na jedno miejsce i nie potrzebują juniorów. To rzetelna informacja, czy może jednak warto próbować sił?


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz odpowiednio dużo samozaparcia i determinacji oraz wykażesz się odpowiednią upartością i cierpliwością, to jak najbardziej.

Słyszę, że szczególnie w tej działce jest 1000 cv na jedno miejsce i
  • Odpowiedz
MglistaPanda: @staggermeister_: Dlaczego frontend? Bo sprawiało mi to najwięcej przyjemności :) Nie wiem, czy to zasługa tego, że coś w nim dłubałem będąc młodzikiem i stąd mam dobre skojarzenia? Choć nie umiem into html to patrzę na to z pasją i przeglądanie tutków nie tworzy we mnie bariery "o jezu, co to w ogóle jest". Za pewne mocno się oszukuję, ale co tam:D
Nie jestem artystą, ale frontend ma coś
  • Odpowiedz
FikuśnaRopucha: @staggermeister_: Dlaczego frontend? Bo sprawiało mi to najwięcej przyjemności :) Nie wiem, czy to zasługa tego, że coś w nim dłubałem będąc młodzikiem i stąd mam dobre skojarzenia? Choć nie umiem into html to patrzę na to z pasją i przeglądanie tutków nie tworzy we mnie bariery "o jezu, co to w ogóle jest". Za pewne mocno się oszukuję, ale co tam:D
Nie jestem artystą, ale frontend ma coś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mam WIECZNY brak frontendowców z prostej przyczyny - nie umiem znaleźć na rynku nikogo kto sensownie, w CZYSTYM kodzie, na reusable komponentach złoży mi front np na vuejs + tailwindcss. No po prostu nie ma takich ludzi...
  • Odpowiedz
@cube: może oferty nie są wystarczająco atrakcyjne? Jak szukasz ludzi? Masz jedna chociaż sensowną osobę żeby szkolić resztę? Może za mało pomocy we wdrożeniu tylko nawet jak ktoś sensowny to oczekiwanie że ma wszystko idealnie robić po 2 tygodniach?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W 2018 na wykopie i fb też pisali, że tylu kandydatów. Czytanie tego podburza pewność siebie, ostatecznie dostałem się na staż bez problemów - byłem w podobnej sytuacji, ale miałem ułatwienie w postaci bycia studentem.
Co do szukania samej pracy to warto mieć kolegów po fachu, znajomości.

Sądzę, że przy dobrym uporze w 4-5 miesięcy dałbym radę to zrobić

Co do wiedzy to rok nauki/pisania tak z ponad 1h dziennie
  • Odpowiedz
@cube: Nie wiem co oznacza sensowny, czysty kod w Vue. Jeśli mowa o wersji 2, to uważam że jest ona średnia jeśli chce się napisać coś ambitniejszego. Szybko tworzy się apkę, fajnie się tego uczy, ALE (opinia subiektywna) ma trochę wad, zaczynając od wygody używania domyslnej składni "options api".
A vuejs + tailwind brzmi jak coś prostego do zrobienia, przynajmniej tak aby działało i kod był w miarę dobry. Już sam
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pewnie ze ma sens. 6 miesiecy rzetelnej nauki, ogarnianie trików w CSS i JS, kopiowanie jakichś wypasionych rozwiązań. jest też coś czego bardzo trudno się nauczyć - zmysł estetyki. ale jak zrobisz parę stron które będą robić wow na laiku jak na nią wejdzie to już coś. ludzie kupują oczami i w ten sposób można się sprzedać. dobrze by było też ogarnąć jakiegoś CMSa przy okazji i może robić jakieś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w IT jest tak kacapowo. Komucho style 100%.

Nie wiem czy warto. Możesz się pobawić, zarobisz przy okazji.
Jedno jest pewne na 100% też, że w IT bardzo słabi ludzie są także możesz próbować spokojnie.

Oni tylko w gadce jak kacapy są dobre. Nic nie umieją zrobić.
  • Odpowiedz