Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #kalistenika - czy jest tu ktos, kto umie front levera? Jak wygladal wasz trening, jakie cwiczenia zapewnily wam najlepszy progres? Wiem, ze masa jest tego na youtube, ale wiekszosc poradnikow jest na zasadzie "badz silny, nie badz slaby"
  • 12
@kratofel123: jedyny element co mi w miarę dobrze w street workoucie wychodzi na tyle, że jestem zadowolony xD większość tych tutoriali jest z perspektywy osoby już to potrafiącej w stopniu zaawansowanym i/lub mającej mega predyspozycje.
Ja np tutorialami pod planche zajechałem sobie każdorazowo barki na dobre 2tyg. Teraz sobie sam układam plan i pracuję nad tym co najbardziej u mnie kuleje żeby mieć w ogóle podstawy do treningów pod ten element
Jazon - @kratofel123: jedyny element co mi w miarę dobrze w street workoucie wychodzi...
@kratofel123: wejścia/zejścia do fronta + tuckedy. W pewnym momencie #!$%@? na brak progresu, odpuszczenie sobie na kilka miesięcy, katowanie brzucha kółkiem, po czym z ciekawości spróbowałem sobie i siadł hold kilkusekundowy xD
@Jazon czyli wyglada na to, ze w miedzyczasie jakies treningi bazy lub pod inne elementy zrobily swoje, bo ponoc rzadko brzuch jest ograniczeniem przy fl, chociazby ja umiem solidna dragon flage, a nie utrzymam 1leg FL
@kratofel123: jak najbardziej. Ćwiczę już baaaaardzo długo i zdecydowanie mogę powiedzieć, że trenując jedne rzeczy można sprogresowac również inne. Tak samo na przykład nie warto ograniczać się do samej kalisteniki. Ćwiczenia akcesoryjne robią robotę. Przykładowo- wzmocnisz barki to przełoży Ci się to mega na dipy. Zawsze to była moja pięta Achillesa. Robiłem koło 35 max. Wzmocniłem barki i wleciało 50+, pomimo tego, że nie robiłem dipów wytrzymałościowo już od dłuższego czasu.
@kratofel123: Imo wersje tuck oraz one leg są #!$%@?, bo wykonujesz prace w innym kacie ramienia i innym ustawieniu miednicy niż przy poprawnym FL.
Najlepsza opcja progresji według mnie to robienie od razu fulla z pomocą gum + do tego oczywiście wzmacnianie pleców najlepiej podciaganiem z ciężarem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bartekgkw ma sens to co mowisz. Jednak wydaje mi sie, ze jak ktos na poczatku nie ma sily na tucked fl, to robienie fulla z gumami nie ma wiekszego sensu - bo ile tych gum by musial nalozyc? Rownie dobrze moze sie polozyc na podlodze i wyciagnac rece w gore:D