Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakieś gry paragrafowe które nadawały by się do biblioteki? Dawno temu czytałem "I ty możesz zostać stalowym szczurem" i na tym skończyła się moja przygoda z tym gatunkiem a chciałbym sprawdzić coś innego. A że niedługo będą zakupy do biblioteki to mam dość swobodny wybór. Zawołam @KatieWee bo to jedyna bibliotekarka którą tu kojarzę;)
#grybezpradu #ksiazki
  • 9
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck:
Taktyk. Ostatnio czytałem po kilka tomów Wechikuł Czasu i prawdę mówiąc były słabe - takie trochę jak książki dla dzieci, słabo napisane.
Czytałem też Wojownik autostrady - to samo.
Powiedz jeszcze czego szukasz - w ww Wechikule jedyną interakcją było "jeśli chsesz zrobić A to idź na stronę X, a jak B to na stronę Y". Zaś w Wojowniku był cały system - na początku mogłeś wybrać co zabierasz ze
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck: grałem dotychczas tylko w jedną paragrafówkę, dość fajnie się grało, więc mogę polecić. Tytuł to Fighting Fantasy Puszcza Zagłady, wydawana po polsku przez Foxgames. Gra to typowe fantasy. Z tego co wiem są jeszcze dwie pozycje z tej serii wydane po polsku ale nie wiem jaki może być klimat w tych tytułach.

Gra ma mechanikę rzutu dwiema kośćmi k6, na stronie wydawcy można pobrać kartę przygody i kartę wrogów. Ołówek
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck: Hej! U mnie furorę robią komiksy paragrafowe od @foxgames. Pierwszy dostałam w rozdajo na wykopie ( ͡º ͜ʖ͡º) następne już kupowałam bo się spodobały. Są na różnym poziomie, często trzeba się porządnie zastanowić, więc polecam:)
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck: Potwierdzam, komiksy paragrafowe dają radę, moje ulubione to te z Sherlockiem. Ostatnio wyszło też siedem tomów z serii "Choose Cthulhu", ale jeszcze nie miałem okazji się zapoznać. Fajną opcją jest też "Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy", ale to większe pudełko.
  • Odpowiedz