Wpis z mikrobloga

Według propagandysty Rybara:

▪️ Ukraińskie siły zbrojne okopały się we wsi Nowe (4). Z przyczółka w Redkodub - Nowe jednostki ZSU próbują wykorzystać swój sukces w kierunku wsi Zelena Dolina i rzeki Zherebets, aby okrążyć od północy grupę wojsk w Limana i dotrzeć na tyły rosyjskich wojsk broniących miasta Liman.

▪️ Na zachodniej flance jednostka rezerwowa armii BARS-13 skutecznie odpierała wszystkie ataki wroga na Nowoseliwkę (1) (mieszkańcy zgłaszają, że armia ukraińska już jest w miejscowości. Legitymowali miejscowych przyp. @Aryo), Drobyszewe i Szandryhołowe.

▪️ (3) Na wschód od Limanu jednostki ZSU ustawiły kilka przepraw pontonowych między Krywą Łuką a Biłohoriwką, utworzyły przyczółek na północnym brzegu Dońca Siewierskiego, przerzuciły na przyczółek sprzęt i rozpoczęły przygotowania do aktywnej ofensywy na pozycje rosyjskie w tym rejonie

▪️ Mobilne zespoły rozpoznawcze przeciwnika na lekkich pojazdach opancerzonych przeprowadziły rozpoznanie pozycji Sił Zbrojnych Rosji w miejscowościach Yampil, Torske. Droga Kremenna-Liman jest przestaliwana i niebezpieczna. (4)

▪️ Ostatnia bezpieczna droga zaopatrzenia dla grupy wojsk Liman przebiega wzdłuż drogi Swatowo - Makijiwka- Terny - Liman. Trasa ta jest zagrożona blokadą ze strony ZSU zarówno od zachodu z Nowe, jak i od południa z Siewierskiego Dońca.


Czyli z Limana jest już tylko jedna droga ucieczki

Od Rosjan kanał "Ruskij Opolchenets"

"Sytuacja jest niezwykle trudna, ostrzeliwują ciężkim kalibrem. Dwóch rannych, ewakuujemy do Swatove. Na niebie ciągle drony latają, ostrzał nie ustaje".

"Rozcięli Szadryhołowe. W Nowe i Katerinowce walczy 20 Armia. B.A.R.C-13 nadal zajmuje pozycje w Drobyshevo".


A to było dodane o godzinie 11, ale zostało wyedytowane:

"Droga życia" (2) Drowbiszewo - Stawki - Torske znajduje się pod ostrzałem przeciwnika.


#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina
https://zrzutka.pl/vadmsb - drony dla ukraińskiej armii
https://buycoffee.to/_234_2S - wesprzyj moje hobby
Pobierz Aryo - Według propagandysty Rybara:


 ▪️ Ukraińskie siły zbrojne okopały się we ws...
źródło: comment_1664282734pmtPVVgmuCyM1j3ft9HvR3.jpg
  • 22
@Aryo: najpierw przeczytałem, napisałem komentarz a dopiero potem zrozumiałem mapki.

A to było dodane o godzinie 11, ale zostało wyedytowane:

"Droga życia" (2) Drowbiszewo - Stawki - Torske znajduje się pod ostrzałem przeciwnika.


@Aryo: pomyślałem że Liman jest w okrążeniu operacyjnym, ale to się odnosiło do Drobysheva, ale dopiero z mapki to wyczytałem
@Aryo: Kurde wiedziałem, że Ukraińcy podeszli przy 1,2 i 4, ale, że tak od wschodu przy tej 3 to pierwsze widzę. Myślałem, że tam to Ukraińcy nie przejdą i to będzie droga ewakuacji Rosjan z Łymania, ale teraz? Przecież to jest już prawie, że okrążenie. Jedyną drogą jaka niedługo pozostanie to przez rzekę. Trochę tam mostów jest i nie jest aż taka głęboka w niektórych miejscach, więc to nie jest jeszcze