Wpis z mikrobloga

@Unter: Znany mi jest case taki: wynajmujący miał w mieszkaniu wannę, ale lubił się myć na stojąco pod prysznicem - zamontował zasłonę, ale zapomniał sprawdzić czy brzegi wanny są dobrze uszczelnione do płytek - nie były, więc podczas każdego mycia woda wlatywała pod wannę, a tam na złączeniu podłogi i ściany była „pita” przez suchą ścianę i robiły się bardzo podobne wykwity na tynku i farbie
@Unter: miałem problem nawracający z grzybem na ścianie. Okazało się, ze krzywka kranu złe zamontowana i powoli ciekło nasączano ścianę i po stronie łazienki kafle wiec nie widać a po drugiej stronie aż kartongips przeżarlo wilgocią i grzybem. Przeciek załatany. Kartongips mam po remoncie na zwykłych pustakach wiec wyciąłem fragment z grzybem ze spora zakładka dookoła i wywiercilem sporo otworów na samej gorze ściany wzdłuż żeby dosychalo ale specjalista nie jestem.
@Unter
Poszła woda po murze i możliwe, że nadal się gdzieś leje.
Widziałem to w jednym lokalu, przy wymianie rur czy jakichś innych robotach kilka pięter wyżej, coś się obruszylo w rurze na parterze i pojawiło się pęknięcie.
Purchle rosły parę dni, jak wreszcie skuli do samej rury, to woda siknęła do pokoju, musieli odciąć cały pion. Ale to stare budownictwo, gdzie rura była zalana betonem i tam sobie pewnie gniła 60
@Unter ale żeby nie było że tylko śmieszkuję - jak zlikwidujesz źródło, to bierz koniecznie firmę do osuszania. Kilka koła niestety dasz, ale osuszenie tego to będzie podstawa. Wstawią Ci maszyny, nawiercą gdzie trzeba, będzie warczeć jak startujący samolot przez tydzień (łącznie z nocami) ale pozbędziesz się problemu, inaczej będzie się ta woda tam kisić i wyjdzie za rok jako grzyb, albo wybije parkiet od spodu.
@Unter: przyczyny szukaj u góry. Remontowałem pokój u siebie w domu jednorodzinnym. Nad miejscem w którym miałem taką samą wilgoć na ścianie jest mały taras z nieszczelną posadzką, co jest przyczyną. W bloku to trochę kłopotliwa sytuacja bo najpewniej będzie to od sąsiada z góry.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Unter: sprawdź od najbanalniejszych rzeczy, czyli od silikonu w kabinie prysznicowej, brodziku itp. U mnie tak było że silikon puścił, woda się lała i kapilarnie podciągało i kwiatki na ścianie obok dopiero wyszły. Pod płytkami nic nie było przecież widać.