Wpis z mikrobloga

Ostatnimi czasy na Youtube, na Twitterze, ale też na wykopie pojawia się film "22 dni do katastrofy". Przerażające jest, że tysiące Polaków, nawet na wykopie jest podatne na ruską propagandę:
-film zawiera totalne bzdury, że rząd chce sprzedać złoża warte TRYLIARD złotych
-film zręcznie porusza nutkę tęsknoty za potęgą wśród głupszych ludzi
-film zawiera bzdury dotyczące ilości złóż
Czemu ma być to ruska propaganda? Bo nikt inny nie jest zdolny do umieszczania filmu na dziesiątkach profili, wykupować miejsce u influencerów/youtuberów, na szurskich stronach, itp.
Zastanawiający jest też brak komentarzy negatywnych. Napisałem jeden, o 3 w nocy. Został usunięty po 10 sekundach! Większość komentarzy jest również fejkowa, ale ktoś po osiągnięciu break even sprawił, że powielają to sami Polacy. W dodatku w miniaturce filmu jest przeróbka plakatu nazistowskiego
#rosja
#ukraina
O.....n - Ostatnimi czasy na Youtube, na Twitterze, ale też na wykopie pojawia się fi...
  • 15
  • Odpowiedz
@Omicron: Tego w sieci jest na pęczki. Zaczynając od tego co pokazałeś po jakichś z dupy wyjętych naganiaczy i trenerów motywacyjnych którzy nagle #!$%@?ą o globalnym resecie
Na tym wysrywie który w dwa dni miał 500k wyświetleń pańcio i pańcia po finansach na UŚ robią przekrojowo-spiskowy wykład o transporcie, NATO, żywności i medycynie. Ręce opadają a im bardziej jedni wchłaniają te głupoty to stają się bardziej podatni a ci co mają
zombine - @Omicron: Tego w sieci jest na pęczki. Zaczynając od tego co pokazałeś po j...

źródło: comment_16642128238UvvwPpkJFBDnBMGsDnIZo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@zombine: z tym co wkleiłem to raczej jest nagonka na PiS, później ludzie to powielają, wysyłają sobie linki i się nakręca jak prawda oświecona. Widziałem nawet link na kanale KetoKocura, ktoś wrzucił w komentarze, że trzeba Polskę ratować.
PiS ma wiele za uszami, ale ten cały Tytka pieprzy takie debilizmy, że dziwię się iż jest tylu powielaczy.

Zastanawiająca jest ilość fejk kont pod samym filmie i ewidentnie boty spamują inne kanały.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: o złożach tytanu co nam nie chcą dać Amerykanie i Rosjanie strzegą w Królewcu to już w latach 70 mówili ;)
Jakbyśmy mieli gdzieś wielkie, opłacalne złoża to politycy by się o nie pozabijali :)
  • Odpowiedz
@Omicron: rozwala mnie, że wydawałoby się ogarnięci ludzie łykają te bzdury. A najzabawniejszym użytym tak trikiem jest tekst o tym ile milionów złotych przypada na jednego Polaka xd tak bo to tak #!$%@? działa nawet w krajach które rzeczywiście są mega bogate w złoża xd
  • Odpowiedz
@Omicron: influencerka youtubowa dotychczas raczej nie pakowała się w politykę i traktowała to jako dość drażliwy temat. Ten filmik rzeczywiście chwycił i może być to nowy trend. Stoi za tym na pewno gruba kasa, bo pojechali ostro po bandzie. Dla youtuberów takie "dzieła" wiążą się z ryzykiem. Oni raczej wiedzą, że mają do czynienia z szurami, więc musieli pewnie niezłe siano na tym skosić.
  • Odpowiedz
@Omicron: u mnie w robocie jest taki turbo patriota, normalnie wydaje się ogarnięty typ, zarządza pracą 3 osób i ma pod opieką sporą część mechanicznej części zakładu, ale w wolnych chwilach odpala te swoje mądrości. Głównie nawija, że to ci źli Niemcy nie pozwalają nam rozwinąć skrzydeł, że Polska w latach osiemdziesiątych była potęgą i sprzedano te nasze skarby przemysłowe za pietruszke itd. a teraz właśnie często nawiązuje o tym filmie,
  • Odpowiedz
@Omicron: ten materiał został wyjaśniony przez Globaliste, którego uważam osobiście za średniego YT, bo sporo gra na emocjach i "czysto teoretycznie" (chociaż już teraz tego mniej)
  • Odpowiedz
@Omicron:

film zawiera totalne bzdury, że rząd chce sprzedać złoża warte TRYLIARD złotych


Proszę nie manipulować, na początku filmu jest wyraźnie powiedziane "trylion", a nie tryliard.

Natomiast PGNiG, które ma prawa do tych złóż, dzieli się na 5 778 314 857 akcji. Czyli na każdą akcję przypada 173 060 836 złotych w postaci bogactw naturalnych. Cana jednej akcji to obecnie 4,8 zł, matematykę pozostawiam tobie.

Możesz dalej sobie kpić na wykopie
  • Odpowiedz
@strfkr: Sorki, *drugim najbogatszym, właśnie złożyłem zlecenie na xtb na zakup PGNiG za wszystkie moje oszczędności, będę pierwszym w historii bilionerem ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz