Wpis z mikrobloga

Rosyjski propagandysta i korespondent wojenny przyznaje, że stara amunicja, kiepska celność i przestarzały sprzęt są źródłem rosnących problemów z logistyką w rosyjskiej armii

Zachód i Ukraina wygrywają bronią precyzyjną

MAMY SPORO ARTYLERII W SPECJALNEJ WOJENNEJ OPERACJI . DZIAŁA, HAUBICE, MOŹDZIERZE.

DAJEMY MORZE OGNIA.


Jedynym problemem jest to, że nie strzelamy celnie.

Czy to wina artylerzystów? Nie wydaje mi się. Jeśli, w ramach quizu, możesz wymienić mi najnowsze systemy, których używamy, byłbym wdzięczny. Pomyśl o tym, a ja ci podpowiem:


"Msta - (wprowadzone) 40 lat temu.

Działo Pion - 42 lata temu,

moździerz "Tulipan" - 56 lat temu,

D-30 - 60 lat temu,

"Rapira" - 62 lata temu,

Moździerz 120 mm - 63 lata temu,

Moździerz 82 mm - 72 lata temu.

Koledzy zgłaszają mi uwagi dotyczące podanych dat. Ten punkt jest omawiany pod względem liczb, ale nie pod względem merytorycznym. Sens jest ten sam — wszystko jest stare.

Tak, eksperci powiedzą: "Sasza, Zachód też ma stare działa, chodzi o nową amunicję". I będą mieli rację. Ale w takim razie, dlaczego strzelamy starą radziecką amunicją? Dlaczego podczas utylizacji amunicji najpierw niszczy się nową amunicję, a do starej nie dociera?

Mamy nowe(powstałe w 1986 roku) pociski kierowane Krasnopol. Ale do jego sensownego stosowania trzeba je używać z laserowym kierowaniem z drona "Orlan-30". Tak. Orlana-30 nie ma. Jest ich tak mało, że należy uznać je za nieistniejące. Dlatego...

Dlatego jeśli napiszę o systemach rozpoznania i naprowadzania artylerii to będzie to absolutnie wulgarne. Bardzo dobrze znają to tam na górze jak i tam na dole. Nie obwiniajcie strzelca, on strzela najlepiej jak potrafi.

Oto klip, który zamieściłem powyżej. Patrzysz jak nasi artylerzyści uderzają w umocnienia wroga. Widzicie ile kraterów jest na polu? Gdybyśmy mieli dokładne systemy artyleryjskie, wystarczyłoby sto razy mniej pocisków. Wojna jest kosztowna i musimy podziękować tym, którzy każą nam ładować, przeładowywać, przenosić, chować i przechowywać, przynosić na stanowiska ogniowe, ładować, strzelać tysiąc razy więcej niż powinniśmy. Kto jest winien? Znaleźć i ukarać


screen dla archiwum: https://i.imgur.com/IossJpA.png

#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina #onucowewpisy
https://zrzutka.pl/s6fa85 - wspieram pomoc dla Ukrainy
https://buycoffee.to/_234_2S - piję dużo kawy
Aryo - Rosyjski propagandysta i korespondent wojenny przyznaje, że stara amunicja, ki...
  • 17
Gdybyśmy mieli dokładne systemy artyleryjskie, wystarczyłoby sto razy mniej pocisków. Wojna jest kosztowna i musimy podziękować tym, którzy każą nam ładować, przeładowywać, przenosić, chować i przechowywać, przynosić na stanowiska ogniowe, ładować, strzelać tysiąc razy więcej niż powinniśmy


@Aryo: Rosja nigdy nie bedzie miala precyzyjnej amunicji, bo takiej amunicji potrzeba zwyczajnie mniej niz zwyklej. Trudniej wtedy zdefraudowac pieniadze na nia przeznaczone. Jezeli w magazynie bedzie 900 pociskow, zamiast 1000 na papierze to
@Aryo: @drhab: @Calhil: #!$%@? mać czy oni mają nieograniczone pokłady tej amunicji? przecież to się w pale nie mieści, film z jednego pola, kilka hektarów, a tych pocisków tam są setki, a oni tak strzelają 1300km frontu ile tego może być?!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Aryo: zwróciłem uwagę na ziemię, po której jedzie ten czołg. Czarna. Bardzo czarna. Na takich czarnoziemach pewnie wszystko bardzo dobrze rośnie i są duże plony. Tylko że teraz nic tam nie rośnie. Zamiast uprawiać ta ziemię, której niewiele jest na świecie, to jedzie po niej czołg.
nie bedzie miala precyzyjnej amunicji, bo takiej amunicji potrzeba zwyczajnie mniej niz zwyklej


@Calhil: Bzdura XD Potrzeba jej tyle samo, problem w tym że ruscy jej nie mają i nie potrafią wyprodukować.