Wpis z mikrobloga

Rosyjski propagandysta i korespondent wojenny przyznaje, że stara amunicja, kiepska celność i przestarzały sprzęt są źródłem rosnących problemów z logistyką w rosyjskiej armii

Zachód i Ukraina wygrywają bronią precyzyjną

MAMY SPORO ARTYLERII W SPECJALNEJ WOJENNEJ OPERACJI . DZIAŁA, HAUBICE, MOŹDZIERZE.

DAJEMY MORZE OGNIA.


Jedynym problemem jest to, że nie strzelamy celnie.

Czy to wina artylerzystów? Nie wydaje mi się. Jeśli, w ramach quizu, możesz wymienić mi najnowsze systemy, których używamy, byłbym wdzięczny. Pomyśl o tym, a ja ci podpowiem:


"Msta - (wprowadzone) 40 lat temu.

Działo Pion - 42 lata temu,

moździerz "Tulipan" - 56 lat temu,

D-30 - 60 lat temu,

"Rapira" - 62 lata temu,

Moździerz 120 mm - 63 lata temu,

Moździerz 82 mm - 72 lata temu.

Koledzy zgłaszają mi uwagi dotyczące podanych dat. Ten punkt jest omawiany pod względem liczb, ale nie pod względem merytorycznym. Sens jest ten sam — wszystko jest stare.

Tak, eksperci powiedzą: "Sasza, Zachód też ma stare działa, chodzi o nową amunicję". I będą mieli rację. Ale w takim razie, dlaczego strzelamy starą radziecką amunicją? Dlaczego podczas utylizacji amunicji najpierw niszczy się nową amunicję, a do starej nie dociera?

Mamy nowe(powstałe w 1986 roku) pociski kierowane Krasnopol. Ale do jego sensownego stosowania trzeba je używać z laserowym kierowaniem z drona "Orlan-30". Tak. Orlana-30 nie ma. Jest ich tak mało, że należy uznać je za nieistniejące. Dlatego...

Dlatego jeśli napiszę o systemach rozpoznania i naprowadzania artylerii to będzie to absolutnie wulgarne. Bardzo dobrze znają to tam na górze jak i tam na dole. Nie obwiniajcie strzelca, on strzela najlepiej jak potrafi.

Oto klip, który zamieściłem powyżej. Patrzysz jak nasi artylerzyści uderzają w umocnienia wroga. Widzicie ile kraterów jest na polu? Gdybyśmy mieli dokładne systemy artyleryjskie, wystarczyłoby sto razy mniej pocisków. Wojna jest kosztowna i musimy podziękować tym, którzy każą nam ładować, przeładowywać, przenosić, chować i przechowywać, przynosić na stanowiska ogniowe, ładować, strzelać tysiąc razy więcej niż powinniśmy. Kto jest winien? Znaleźć i ukarać


screen dla archiwum: https://i.imgur.com/IossJpA.png

#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina #onucowewpisy
https://zrzutka.pl/s6fa85 - wspieram pomoc dla Ukrainy
https://buycoffee.to/_234_2S - piję dużo kawy
Aryo - Rosyjski propagandysta i korespondent wojenny przyznaje, że stara amunicja, ki...
  • 17
  • Odpowiedz
@Aryo: im więcej strzelają, żeby trafić, tym bardziej zużywają lufy (z którymi mają coraz większy problem) i tym mniej celni są, więc tym więcej strzelają, żeby trafić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przynosić na stanowiska ogniowe, ładować, strzelać tysiąc razy więcej niż powinniśmy. Kto jest winien? Znaleźć i ukarać


@Aryo: i to jest ich największy problem! Zamiast zastanowić się co poprawić, to oni biegają i szukają już winnego
  • Odpowiedz
@Aryo: Czyli z tego "mielenia" Ukraińców wychodzi na to że nie było tak źle, bo na 60k pocisków może 6k trafiało ( ͡° ͜ʖ ͡°), czyli podobny wynik jak Ukraińców posiadającej paręset mniej dział.
  • Odpowiedz
Gdybyśmy mieli dokładne systemy artyleryjskie, wystarczyłoby sto razy mniej pocisków. Wojna jest kosztowna i musimy podziękować tym, którzy każą nam ładować, przeładowywać, przenosić, chować i przechowywać, przynosić na stanowiska ogniowe, ładować, strzelać tysiąc razy więcej niż powinniśmy


@Aryo: Rosja nigdy nie bedzie miala precyzyjnej amunicji, bo takiej amunicji potrzeba zwyczajnie mniej niz zwyklej. Trudniej wtedy zdefraudowac pieniadze na nia przeznaczone. Jezeli w magazynie bedzie 900 pociskow, zamiast 1000 na papierze to
  • Odpowiedz
i to jest ich największy problem! Zamiast zastanowić się co poprawić, to oni biegają i szukają już winnego


@pilot1123: To tzw. blame culture. Już dawno wykazano, że jest to kontrproduktywny sposób zarządzania organizacją i w cywilizowanych częściach świata się od tego odchodzi.
  • Odpowiedz
@Aryo: @drhab: @Calhil: #!$%@? mać czy oni mają nieograniczone pokłady tej amunicji? przecież to się w pale nie mieści, film z jednego pola, kilka hektarów, a tych pocisków tam są setki, a oni tak strzelają 1300km frontu ile tego może być?!
  • Odpowiedz
@Aryo: a co lepsze, zniszczonego sprzętu nie mają czym zastąpić. Rosja to nie ZSRR, że jest w stanie coś wyprodukować. Każdy produkt idzie im jak krew z nosa i wystarczy spojrzeć ile jest SU-57, T-14 i Terminatorów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Aryo: zwróciłem uwagę na ziemię, po której jedzie ten czołg. Czarna. Bardzo czarna. Na takich czarnoziemach pewnie wszystko bardzo dobrze rośnie i są duże plony. Tylko że teraz nic tam nie rośnie. Zamiast uprawiać ta ziemię, której niewiele jest na świecie, to jedzie po niej czołg.
  • Odpowiedz
nie bedzie miala precyzyjnej amunicji, bo takiej amunicji potrzeba zwyczajnie mniej niz zwyklej


@Calhil: Bzdura XD Potrzeba jej tyle samo, problem w tym że ruscy jej nie mają i nie potrafią wyprodukować.
  • Odpowiedz