Wpis z mikrobloga

Może ktoś z was miał podobny przypadek i będzie w stanie mi doradzić, jak mogę skutecznie odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, który za naprawę pojazdu wypłacił warsztatowi kwotę netto, argumentując to, że właściciel pojazdu (czyli leasing) jest czynnym płatnikiem VAT i ma możliwość odliczenia podatku od faktury za naprawę. Sęk w tym, że ja nie jestem vatowcem i nie mam takiej możliwości (jestem jedynie leasingobiorcą), a sprawę zgłosiłem z OC sprawcy, który dobrowolnie sporządził ze mną stosowne oświadczenie, żebym mógł dokonać naprawy z jego OC. Słyszałem, że to podobno częsta praktyka towarzystw ubezpieczeniowych. Miał ktoś podobny przypadek i być może udało mu się uzyskać dopłatę różnicy, bo trochę to jest dla mnie z czapy, że finalnie będę musiał sobie sam zapłacić za szkodę, której nie zrobiłem, bo warsztat zgłosił się teraz do mnie o dopłatę różnicy z faktury. Rozmawiałem z moją opiekunką leasingu i ona mi doradziła właśnie, żebym odwołał się od decyzji, ponieważ oni nie są stroną poszkodowaną (nie oni dokonali zgłoszenia), więc tylko ja będę upoważniony. Pozdrawiam.
#ubezpieczenia #leasing #naprawasamochodow
  • 3
@Deyvid: złóż reklamację. Szukają jelenia, któremu lampka się nie zaświeci. To, o czym mówią ma zastosowanie wyłącznie w AC, gdzie winowajca naprawia swoje auto.
@Deyvid: Tak jak sam mówisz, złóż odwołanie, napisz że faktura jest na Ciebie jako użytkownika/leasingobiorcę a Ty nie możesz odliczać VAT.

Ogólnie teraz będzie coraz ciężej z odszkodowaniami, z tego co wiem większość firm poleciała i z większości ubezpieczeń majątkowych mają szkodowość grubo ponad 100% (w sensie że są w plecy) więc bez podwyżek niema co liczyć na choćby ,,normalną" likwidację.