Wpis z mikrobloga

Blisko 80 turbin będzie tworzyć naszą morską farmę wiatrową Baltic Power. Podpisaliśmy umowę rezerwacyjną na jedne z najbardziej zaawansowanych turbin na rynku o mocy 15 MW.

Trzy obroty takiej turbiny wystarczają do naładowania samochodu elektrycznego! ()

Zobaczcie, jak zmieniała się efektywność morskich farm wiatrowych na przestrzeni lat :)


#energetyka #polska #gospodarka #ciekawostki
orlenlite - Blisko 80 turbin będzie tworzyć naszą morską farmę wiatrową Baltic Power....

źródło: comment_1664186936CSMzGmPkm68GMZ07a8QIex.jpg

Pobierz
  • 200
@orlen_lite: prowadzicie badania jak wielkie farmy wpływają na globalne obniżenie prędkości wiatru i czy będzie miało to wpływ na zmiany klimatyczne? Co z ptakami? Planujecie pomalować jedno skrzydło na czarno? i ostatnie pytanie - kiedy obniżycie ceny paliwa?
@orlen_lite

Widziałem Jacka Sasina (co prawda w tv) i znam prywatnie Daniela Obajtka (słyszałem jego atak "touretta" w nieoficjalnych nagraniach). CV podeślę na priv.

Ps. Nie mam wysokich wymagań, wicedyrektor w zupełności wystarczy
@crs333: a są już gdzieś takie elektrownie wiatrowe? Bo widziałem tylko wiatraki 'klasyczne'. Temat ciekawy, a jednak na potęgę stawiają zwykłe wiatraki wszędzie.

Orlen i PiS wiadomo co i wiadomo czym, ale same inwestycje w elektrownie wiatrowe moim zdaniem jest dobre. Tylko pytanie czy tak samo będzie wykonane ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale już wolę wiatraki niż 16 emeryturę.
@orlen_lite: w samą porę. Cieszę się. Morawiecki obiecał milion elektryków. Będzie dobry odbiór w momencie uruchomienia. Sieć wytrzyma i nie trzeba będzie #!$%@?ć prywatnej fotowoltaiki (kolejny raz). Gratki