Wpis z mikrobloga

#telewizory #rtveuroagd #elektronika #zakupy #pytanie
Czy zdarzyło Wam się kupić telewizor i pomyśleć "jednak troche za duży..."?
Pytam bo zastanawiam się czy wziąc 55 cali czy 65 cali

Odległość do kanapy do 2.5m, jak patrzyłem na wykresy to najbardziej optymalna przekątna to 60 cali. Jak wrzuciłem w Youtube "tv 65 unboxing" to mam wrazenie ze jest ogromny ( _)
  • 17
  • Odpowiedz
Czy zdarzyło Wam się kupić telewizor i pomyśleć "jednak troche za duży..."?


@Aureos: Nikt ci nie potwierdzi bo każdy, który tak powiedział na głos dostał skierowanie na badania do Choroszczy.
  • Odpowiedz
@Aureos: Powiem ci tak - zależy od źródła z jakiego oglądasz. 55" z 2,5 m do kablówki (gówniana jakość) będzie super bo ze względu na gęstość pikseli i odległość z jakiej patrzysz ta gówniana jakość będzie maskowana. Jak chcesz oglądać z dobrego źródła, czyli streaming 25+ mbps lub jeszcze lepiej bluray 4K, to bierz jak największy i się nie zastanawiaj.
Ja osobiście mam 65" i oglądam z ok. 1,9 m: jakość
  • Odpowiedz
@Aureos: Miałem podobny dylemat i wziąłem 55 cali. Szwagier wziął 65 i wprawdzie nie przymierzałem ale wydaje się ze byłby za duży, jednak 55 a 65 to spora różnica.

Protip: zmierz dokładnie odległość. Ja początkowo mierzyłem od „pleców” kanapy do ściany a dopiero jak wybrałem kanapę to okazało się ze oczy są około 20 cm od pleców kanapy a telewizor będzie minimum 10 cm od ściany i z teoretycznych 2,70 realnie
  • Odpowiedz
Mówią ze zawsze trzeba brać jak największy


@Mithrindil: Zapominają dodać że wszystko zależy od odległości. Ja mam malutkie mieszkanie i leżę sobie z metr od TV więc 43" wystarcza ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Aureos: mi się zdarzyło do takiej odległości (nawet trochę mniejszej) kupić 55 cali i okazało się że za mały po 2 tygodniach i dopiero z 65 cali byłem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z filmami jest ten problem że większość ma czarne pasy góra dół które zajmują z 25% ekranu. Do gier które zajmują cały 55 cali jeszcze uszło ale do filmów już nie bardzo.
  • Odpowiedz