Wpis z mikrobloga

#pieklomezczyzn #rosja #ukraina #wojna #finlandia
Dramat fińskich mężczyzn. Nieludzkie prawa zmuszają ich do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej, a i tak 80% z nich deklaruje chęć walki w obronie własnego kraju. Jak bardzo musza mieć wyprane mózgi i w jak bardzo niewolniczym reżimie muszą żyć.

Zanim wydamy dużo pieniędzy na obronę musimy stworzyć ludziom taki poziom życia, którego warto będzie bronić.
C. G. Mannerheim
yosemitesam - #pieklomezczyzn #rosja #ukraina #wojna #finlandia 
Dramat fińskich męż...

źródło: comment_16641259633xVfdq3O1fKd2ayRFnuD0W.jpg

Pobierz
  • 10
@yosemitesam: Mam w finlandi adres od chyba 7 lat, już wtedy w knajpach z finami strzelanie do kacapów na wojnie to był główny wątek każdej imprezy, chciałbym zobaczyć tam wystąpienie konfiarzy na ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@skizo: Jeżeli będę kiedykolwiek wałczył za coś, to ani za jakiś abstrakcyjny koncept jak "kraj", albo "naród", ani za rząd. Nic mnie absolutnie nie wiąże z tym randomowym regionem na mapie ziemia, poza tym, że nauczyli mnie określonego języka (znam drugi, ten, którym mówi większość tej mapy). Walczyć mogę za ludzi mi bliskich, którzy są przypadkiem geograficznie blisko. I za mój styl życia, aby był utrzymany. Ale przeciw mojemu stylowi życia