Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #pytaniedoeksperta #diagnostykasamochodowa #renault
Pacjent to Renault Clio 3. Kupiłem interfejs elm327 pod obd, podłączam pod kompa z wgranym ddt4all , wykrywa go na porcie COM. Z listy wybieram Clio 3 i na tym koniec. Co bym nie wszedł to NO DATA.
Chciałem odczytać błędy żeby zdiagnozować co jest nie halo z tempomatem. Znajdę gdzieś w sieci poradnik krok po kroku jak obsługiwać ddt4all i moze słownik tych modułów żebym wiedział gdzie czego szukać? Albo tłumaczenie tych skrótów na ludzki język?
  • 5
@smieszeklukasz: nie wiem jak w renauld, ale w innych markach takim ELMem to sobie podłączysz co najwyżej Torque i odczytasz błędy z ECU. Do diagnostyki innych układów czy podłączania się pod programy do danych marek zawsze był u mnie potrzebny kabel/dedykowany adapter
@smieszeklukasz: fajne, mam kilka takich adapterów i za żaden nie dałem więcej niż 5 dolarów. Nawet jeden chyba ten sam ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie wiem jak jest z renówkami, może da się to dogadać ale to pytaj na grupkach poświęconych modelowowi/forach najprędzej. Opis na allegro to ostatnie miejsce któremu bym wierzył