Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#dentysta #zarobki
Ogólnie to sprawa ma się tak ze w tym roku wybierałem studia no i oczywiście jak każdy patrzyłem na zarobki XD Fizyka w liceum zmiotła z planszy więc politechniki odpadły no i miałem jakiś tam plan B ale do głowy mi przyszła stomatologia. Zawsze lubiłem sobie podłubać i podziabać manualnie no i medycyna zawsze trochę mnie kręciła no ale wiadomo że o zarobki stomatologów też chodzi XD No i w tym problem właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem że mamy tu kilku stomatologów więc powiedzcie jak to wygląda po studiach I później? Wiem że na stażu 5200 brutto a jak potem ? Naczytałem się historii że 3-4 tysiące no i nie kalkuluje mi się to skoro dentysta dostaje 30/40% od zabiegu więc powiedzmy wypełnienie kosztuje 200*0,3=60 60* powiedzmy 6 pacjentów dziennie to daje 7200 brutto i to na podstawowych zabiegach i licząc małą ilość pacjentów już nie mówiąc o kanałowych za 800 i wyżej czy całej protetyce. Opłaca się męczyć tyle lat skoro potem niby taka marna kasa? 6000 brutto to można w pierwszej robocie w korpo dostać po studiach związanych z finansami a po 3-4 latach dojść do 10000. Żeby nie było że myślę tylko o kasie no to jasne że nie bo widzę się w pracy stomatologa ale chce wiedzieć czy to opłacalne w ogóle czy dać se spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63302a4ec7c3f030d790d39b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszystko zależy od tego gdzie sobie załatwisz pracę i ile zainwestujesz w swój rozwój. Pracę znajdziesz bez problemu, natomiast w wielu gabinetach mają problem z przyciągnięciem pacjentów na coś więcej niż podstawowe leczenie. Jak znajdziesz pracę w dobrej klinice, to i zarobki będziesz miał dobre.
  • Odpowiedz
exhusband82: moja rozowa (wkrotce ex-żona) jest dentystka - na czysto ma jakies 30k - 40k z prywaty i jakos sie nieprzepracowuje.
Normalnie bym tego ci nigdy nie powiedzial bo zarobki lekarzy to jakies pierdzielone tabu w Polsce, ale ze do konca roku nie bede mial juz z nia nic wspolnego to mi wszystko jedno.
BTW. Nie bierzcie nigdy sobie lekarzy za partnerki - sa wyprane z uczuc i zyją w #!$%@?
  • Odpowiedz
OP: SkrytyZolw wiem że już trochę lat pracujesz i aktywnie się tutaj udzielasz. I jak oceniasz ogólnie prace ? Zadowolona jesteś z zarobków i ogólnie tego jak robota wygląda? Rozważałem jeszcze lekarski bo tam też kasa niezła ale jednak prywatny gabinet >>>>>>> państwowy szpital. W tym momencie strasznie jara mnie stomatologia estetyczna i wszelkie metamorfozy uśmiechu więc na razie jestem nakręcony na stomatologie ale zawsze można zmienić
---

Ten komentarz został
  • Odpowiedz