Wpis z mikrobloga

@sccx: No jasne że tak ale na 100% jest to już ogarnięte, większość oczekiwała wojowania w zimie.

Po drugiej stronie gdzie przygotowanie było na 3 dni agresji i defiladę a teraz szykują od 300k do miliona trepa na zimę... Brzmi jak przepis na katastrofę.
@Aryo: Nie mówię o tym żeby każdy chodził oszpejowany jak Schwarzenegger w Komando tylko żeby każdy był zdolny do wykonania zadań.

Na nagraniu żołnierze tyłowi doglądają ludności cywilnej, nie muszą mieć RPG żeby to robić, co więcej utrudniło by to zadanie tak samo jak 10kg oporządzenia bo zwyczajnie jest cięzkie a są jednoski które potrzebują bardziej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
to ubranie 700k musi kosztować z 1.3 mld zł, to więcej niż niektóre państwa wysłały sprzętu


@Vixay: pieniądze się znajdą. Myślę że sama Holandia może to pokryć, bo mają swój powód z zestrzelonym samolotem, a jakoś nie widać od rządu tego bogatego kraju aby czuli jakąkolwiek sympatię do rosji.
Niestety, jak widać, nie wszyscy mają kompletne i jednolite umundurowanie


@Aryo: ee tam, moze im cieplo. U mnie w robocie tez jedni laza w grubych bluzach, a drudzy w krótkich rekawkach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrcino: To są bajki, Polacy na froncie mówią, że sprzętu i innych rzeczy brakuję. Mówili, że częśc rzeczy jest rozkradana czy zatrzymywana na zachodzie Ukrainy.
Niestety, jak widać, nie wszyscy mają kompletne i jednolite umundurowanie.

dwóch żołnierzy to tak jakby mało reprezentatywna próbka, żeby oceniać.


@mamabijeatataniezyje Wystarczająca. Wszyscy to wszyscy, więc jak widzisz kogoś bez, to znaczy, że nie wszyscy.
@Aryo: jaki rodzaj odziezy jest najbardziej pożądany? Czy lepiej przekazac pieniadze na zakup czy fisycznie szpej? Gdzie moge podeslac troche wyposazenia indywidualnego jesli mam?
Chociaż z drugiej strony widziałem zbiórkę na ubiór i jeśli 300k zł załatwi sprawę dla ledwo 150 żołnierzy, to ubranie 700k musi kosztować z 1.3 mld zł, to więcej niż niektóre państwa wysłały sprzętu ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Vixay: Ale to jest koszt jakbyś chciał każdego żołnierza wyposażyć w śpiwór, bieliznę termoaktywną i inne rzeczy, nie tylko mundur zimowy. A taki sprzęt to jest przeznaczony dla żołnierza